Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FC Barcelona nie wzięła udziału w charytatywnym turnieju FIFA 20 przez umowę z wydawcą PES

Podczas rozgrywek zebrano 140 tys. euro na walkę z Covid-19.

W ubiegłotygodniowym turnieju FIFA 20, który był formą dokończenia sezonu przez kluby z hiszpańskiej LaLigi, wzięło udział 18, a nie 20 drużyn. Zarówno RCD Mallorca jak i FC Barcelona nie uczestniczyły w rozgrywkach ze względu na umowę marketingową z Konami, wydawcą serii PES.

Każdy zespół reprezentował wybrany zawodnik - w przypadku Barcelony miał być to Sergi Roberto, natomiast Mallorcę miał poprowadzić Alejandro Pozo.

Nie jest jasne, czy Roberto i Pozo sami zrezygnowali z uczestnictwa - wiedząc o umowie - czy może musiało zainterweniować Konami.

Turniej odbył się więc bez wszystkich klubów, a zwyciężył Marco Asensio, grający w imieniu Realu Madryt. Organizatorzy zgromadzili 140 tysięcy euro na rzecz walki z wirusem COVID-19. Pieniądze przekazano fundoszowi UNICEF.

W ramach kontraktu z japońskim wydawcą - który upłynie dopiero w 2023 roku - FC Barcelona jest wyraźnie promowana w materiałach marketingowych. Umowa nie zakazuje natomiast obecności zespołu w FIFA 20.

Źródło: AS

Następnie: Mario usunięty z Dreams na PS4 - na prośbę Nintendo

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze