Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - pogoda: wpływ na uprawy, jak sprawdzić

Na co wpływa pogoda, jak sprawdzić prognozę.

Farming Simulator 22 korzysta z zaawansowanego systemu pogody. Prócz zmiennej temperatury, w grze trafisz także na opady deszczu czy śniegu. Na tej stronie wyjaśniamy jaki ma to wpływ na rozgrywkę i co robić podczas niekorzystnej aury.

By sprawdzić pogodę wejdź do menu za pomocą klawisza Esc (przyciski Menu i Options dla konsol Xbox i PlayStation) i przejdź do zakładki Pogoda (1).

Tutaj znajdziesz informacje o aktualnej pogodzie (2) - temperaturze, prędkości wiatru oraz tym, czy świeci słońce lub pada deszcz. Obok z kolei widnieją informacje o pogodzie w kolejnych godzinach (3), a poniżej pogodzie w nadchodzących miesiącach (4).

Pogoda wpływa na uprawy w dwojaki sposób. Po pierwsze, jeśli temperatura spadnie poniżej 0 stopni, część upraw obumrze od mrozu. Po drugie, w trakcie opadów deszczu zbieranie plonów to kiepski pomysł, gdyż zbiory spadną wtedy nawet o 50%.

Możesz przyspieszyć czas by po prostu przeczekać opady. Jednakże, znacznie lepszym pomysłem jest wykorzystanie wolnego czasu na inne zadania. Wciąż bowiem możesz wykonywać kontrakty, orać bądź nawozić pola, a także sprzedawać wcześniej przygotowane towary.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - kalendarz rolniczy: kiedy wysiewać rośliny

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze