Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - orka i kultywacja: przygotowanie ziemi do wysiewu

Oranie i kultywowanie gleby.

Zanim rozpoczniesz uprawę w Farming Simulator 22, musisz odpowiednio przygotować ziemię do wysiewu lub nasadzenia. Z tej strony dowiesz się jak orać i kultywować pole.


Na tej stronie:


Orka - kiedy pole wymaga orania i jak je przeprowadzić

Nie każde pole w Farming Simulator 22 wymaga zaorania. Najłatwiej sprawdzisz to spoglądając na kawałek pola. Jeśli będzie ono tego wymagało, w prawym dolnym rogu ekranu wyświetli się komunikat wymaga zaorania (1).

Możesz także sprawdzić to wciskając klawisz Esc (przyciski Menu i Options dla konsol Xbox i PlayStation) i wchodząc na Mapę (2). Teraz za pomocą filtrów ustaw opcję Skład gleby (3). Jeśli kolor działki (4) będzie taki sam jak ikonka wymaga zaorania (5), oznaczać to będzie, że musisz przeprowadzić tę czynność.

Do tego celu będziesz potrzebował odpowiedniego narzędzia ze sklepu, który otworzysz za pomocą klawisza P (przycisk View i panel dotykowy w przypadku konsol Xbox i PlayStation). Potem wejdź w zakładkę Narzędzia (6).

Służą do tego pługi (7), głębosze (8) lub glebogryzarki (9). Narzędzia różnią się między sobą prędkością pracy i szerokością pola, które mogą przerobić podczas jednego przejazdu.

Gdy zakupisz bądź wynajmiesz narzędzie i podepniesz je do odpowiedniego ciągnika, przejedź nim po prostu przez działkę wymagającą zaorania. Zauważysz, że tekstura ziemi (10) znacząco się zmieni.

Działki wymagają zaorania tylko wtedy, gdy poprzednio były na nich słonecznik, kukurydza, ziemniaki, burak cukrowy bądź trzcina cukrowa. Po uprawie pozostałych warzyw nie musisz przeprowadzać tej czynności.


Kultywacja gleby - kiedy ją przeprowadzić

Gleba wymaga kultywowania po każdorazowym zbiorze (jeśli nie została uprzednio przeorana). Do tego celu wykorzystać możesz kultywatory (11), brony talerzowe (12) bądź brony mechaniczne (13). Im droższe narzędzie tym będzie ono cięższe i pozwoli na przerobienie szerszego pola przy pojedynczym przejeździe.

Metoda działania kultywatora jest taka sama, jak w przypadku powyżej opisanej orki. Podłącz narzędzie do ciągnika i przejedź z opuszczonym kultywatorem przez działkę. Tak jak w przypadku orania, tekstura gleby się zmieni. Po wykonanej czynności możliwy będzie wysiew bądź nasadzenie.

Następnie: Farming Simulator 22 - nawożenie: rozrzucanie nawozu i wapnia

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - uprawa: jak zacząć, porady na start

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze