Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 22 - czas: przyspieszanie i spowalnianie

Zmiana szybkości upływu czasu, skala czasu.

Domyślnie czas w Farming Simulator 22 odpowiada temu rzeczywistemu - każde 24 godziny w grze trwają 24 godziny czasu realnego. Możesz jednak sterować szybkością upływu czasu - z tej strony dowiesz się jak go spowalniać i przyspieszać.

By zmieniać ustawienia czasu możesz wejść do opcji i do zakładki Ustawienia gry (1). Znajdziesz tutaj opcję o nazwie skala czasu (2), przy której jest mnożnik.

Może on osiągnąć wartość od 0,5x do 120x. Wpływa on na szybkość upływu czasu. Mnożnik zmienisz za pomocą strzałek po bokach skali czasu - w wersji na PC dodatkowo za pomocą klawiszy 7 i 8. Mnożnik (3) widać cały czas podczas rozgrywki - znajdziesz go w prawym górnym rogu ekranu.

Standardowo, każdy dzień w grze to 24 godziny czasu rzeczywistego. Jeśli ustawisz skalę czasu na 0,5x, czas spowolni o połowę - pełne 24 godziny w grze to będzie 48 godzin w czasie rzeczywistym.

Z kolei przy skali czasu x6 czas przyspieszy sześciokrotnie - pełny dzień upłynie w 4 godziny czasu rzeczywistego. Przy najwyższej skali, wynoszącej 120x, cały dzień zamknie się w zaledwie 12 minut.

Spowalniaj czas do wartości 0,5x gdy masz coś do zrobienia na farmie - w ten sposób bez problemu wysiejesz lub wysadzisz wszystkie warzywa bądź sprzedasz towary. Przyspieszaj go z kolei wtedy, gdy nie masz nic wartościowego do zrobienia i czekasz po prostu na wzrost roślin.

Następnie: Farming Simulator 22 - mapa: oznaczenia, jak otworzyć

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - tworzenie postaci: zmiana wyglądu

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze