Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - misje Berserków: Prawo Berserków, cz. 2

Zadania: Fałszywe nauki, Złe długi, Dostawy elexu, Zaginione bez wieści, Leśna sadzonka.

Wykonując - w dalszej części - szereg zadań składające się na misję Prawo Berserków przybliżysz się do celu, jakim jest przyłączenie się do frakcji. Pamiętaj, aby wykonywać je tak, żeby mieszkańcy Goliet byli z ciebie zadowoleni i wstawili się za tobą u Ragnara. Gdy otrzymasz wystarczającą ilość głosów, będziesz mógł wykonać misję: Podróż na nieznane ziemie, która ostatecznie doprowadzi cię do przyjęcia w szeregi Berserków.

Mapa misji: Prawo Berserków, cz. 2.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Misja: Fałszywe nauki

 • Zlecający: Angrim (1).
 • Cel: odnaleźć ukrywającego się w Goliet Kleryka.
 • Doświadczenie: 200 lub 600; nagroda 0-100 Kryształków.

Przechadzając się po mieście możliwe, że natknąłeś się na Bertrama (2), który w rzeczywistości jest Klerykiem. Zaczepi cię i zaproponuje ci sprzedaż Broni Kleryka, którą mogłeś znaleźć przeszukując ruiny z Durasem w misji: Przetrwanie. Jeśli zgodzisz się na jego ofertę, wtedy nie będziesz mógł wykonać misji: Zgubiona broń i trupy.

Znając tożsamość Bertrama, porozmawiaj z nim. Możesz go zabić lub pomóc mu w ucieczce. Korzystając z drugiej możliwości, udaj się do Rijki (3), która pomoże wydostać się Klerykowi z miasta. Jednak to rozwiązanie nie przyniesie przychylności Ragnara.

Lepszym wyjściem jest zabicie Bertrama, bowiem zyskasz aprobatę Ragnara, chociaż nie jest to proste zadanie. Jeżeli nie masz towarzysza, który mógłby zebrać na siebie obrażenia, użyj łuku. Uciekaj przed przeciwnikiem, a kiedy oddalisz się, traf dwoma-trzema strzałami w Kleryka. Czynność powtarzaj do skutku. Po wszystkim wróć do Angrima (1), który ci podziękuje i wręczy 100 Kryształków.


Misja: Złe długi

 • Zlecający: Ornir.
 • Cel: zabić Banitę Bigby'ego.
 • Doświadczenie: 200-700; nagroda: 100-150 Kryształków.

Ornir (4) poprosi cię, abyś zabił Banitę (5) kręcącego się w pobliżu miasta. Gdy do niego dotrzesz, okaże się, że twój cel, Bigby (5), miał umowę z Ornirem. Jeżeli go zabijesz, otrzymasz łącznie 700 punktów doświadczenia oraz 100 Kryształków. Banitę najłatwiej zabić z dystansu za pomocą łuku, kryjąc się za osłonami. Drugim sposobem rozwiązania problemu jest ponowna rozmowa z zleceniodawcą. Możesz go przekonać lub zapłacić mu, aby ponownie zaczął handlować z Bigbym. Wtedy rozwiążesz konflikt polubownie, ale nie uzyskasz aprobaty Ragnara.


Misja: Dostawy elexu

 • Zlecający: Jora (6).
 • Cel: zebrać części zamienne z konwertera.
 • Doświadczenie: 1400-1500.

Misja: Dostawy elexu przeplata się z innymi zadaniami oraz rozpoczyna kolejne. Na swojej drodze spotkasz towarzysza Falka, któremu będziesz mógł zaproponować wspólne podróżowanie po Magalanie.

Rozpocznij zadanie od podróży do konwertera znajdującego się na północny zachód od miasta. Unikaj walk z trudnymi przeciwnikami i dotrzyj do Korina (1 na mapie misji: Dostawy elexu), który założył obozowisko przed konwerterem. Porozmawiaj z nim, a poprosi cię o odnalezienie jego broni (misja: Niezbędne by przetrwać). Między obozem Korina a konwerterem znajdziesz przy rzece teleporter (T na mapie misji: Dostawy elexu).

Mapa misji: Dostawy elexu.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Udaj się w stronę konwertera. Po drodze spotkasz dwóch Albów, co zakończy misję główną: Kontakt. Musisz ich pokonać lub ominąć, by wejść do środka budynku (2 na mapie misji: Dostawy elexu). Jeśli Albowie są za trudni do pokonania, to odciągnij ich od konwertera, wabiąc ich do lasu. Uciekając przed nimi, przedostań się do budynku.

Będąc w środku, użyj windy, i wjedź na wyższy poziom. Przygotuj się na walki z Groźnymi szakalami (łącznie czterema). Na górze zbierz pierwszą metalową części i wjedź na kolejne piętro, gdzie czeka na ciebie kolejna część. Korytarzem przejdziesz do sali z komputerami. Podejdź do windy i udaj się na górę. Tam zbierz trzecią metalową część. Idź dalej korytarzem, aż dotrzesz do pomieszczenia, gdzie zmierzyć się z Samoplujem zabójczym.

Lokalizacja metalowych części.

Schodami wyjdź na zewnątrz. Tam spotkasz Falka, którego będziesz mógł zwerbować. Otrzymasz zadanie: Podróż samotnego Kleryka. Jeśli pokonałeś po drodze wszystkie mutanty, to rozmawiając z Falkiem zostanie automatycznie wykonana wspomniana misja oraz zadanie: Nadchodzi niebezpieczeństwo.

Teraz wróć do Kornira. Jeżeli wykonałeś zadanie: Niezbędne by przetrwać, i zwróciłeś broń właścicielowi, to Kornir zaatakuje cię, gdy powiesz mu, że ma oddać ci pozostałe części. Walka do najprostszych nie należy. Wykorzystaj beczki z ropą, strzelając w nie z dystansu, gdy przeciwnik będzie blisko nich. To z pewnością uszczupli pasek zdrowia oponenta.

Wykorzystaj beczki z ropą, by zabić Kornira.

Jeśli nie wykonałeś misji: Niezbędne by przetrwać, to Kornir, bezbronny będzie uciekać, a ty będziesz musiał go dogonić. Zatrzyma się przy beczkach z ropą, wtedy z dystansu strzel w nie, co spowoduje, że dalsza walka z nim nie będzie już konieczna.

Niezależnie jak potoczy się to zadanie, będziesz zmuszony pozbawić życia Kornira, aby odebrać pozostałe trzy części metalowe. Następnie wróć do Goliet i idź do Jory, by zakończyć misję i zyskać głos w sprawie przyjęcia cię do frakcji Berserków.


Misja: Zaginione bez wieści

 • Zlecający: Akira (7).
 • Cel: Odnaleźć Stormsona.
 • Doświadczenie: 250 (za przeszukanie zwłok Berserków w lesie + 500 (za chronienie Stromsona) lub 300 (za jego zabicie); nagroda: 150 Kryształków (od Akiry za ochronienie Stromsona) lub 500 Kryształków (od Angrima za zabicie Stromsona).

Przed rozpoczęciem tej misji będziesz świadkiem rozmów Stromsona z innymi mieszkańcami, w której krytykuje on politykę Berserków. Dopiero po jakiś czasie Akira poprosi o pomoc, gdyż buntowniczy Berserk zaginał bez śladu.

W tym celu udaj się do Angrima (1), aby dowiedzieć się gdzie przebywa Stromson. Okaże się, że naczelnik zesłał go do lasu - to twój kolejny cel (patrz na znacznik na mapie). Idąc tam, omijaj przeciwników. Kiedy dotrzesz na miejsce, zobaczysz zwłoki Berserków. Przeszukaj je i wróć do Angrima, który nakaże ci zabić Stromsona.

Stromson (1 na mapie misji: Zaginione bez wieści) ukrywa się w Hort, stolicy Kleryków. Znajdziesz go, wydobywającego rudę w kopalni. Możesz podjąć dwie decyzje: zabić Berserka lub mu pomóc. Jeżeli zdecydujesz się chronić Stromsona, idź najpierw do Akiry, po nagrodę (150 Kryształków). Natomiast Angrim nie będzie zachwycony takim przebiegiem sytuacji, nie otrzymasz od niego nagrody i jego wstawiennictwa. Gdy zdecydujesz się zabić Stromsona otrzymasz 500 Kryształków od Angrima.

Mapa misji: Zaginione bez wieści oraz miejsce, gdzie przebywa Stromson.


Misja: Leśna sadzonka

 • Zlecający: Angrim(1).
 • Cel: odnaleźć Rogara.
 • Doświadczenie: 1600; nagroda: 100 Kryształków.
Mapa misji: Leśna sadzonka.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Udaj się do Doliny wyklętych, gdzie znajdziesz ciało Rogara. Uważaj, gdyż tego miejsca będzie pilnować pięciu Albów zwiadowców. Walka z nimi jest trudna. Mając niskopoziomową postacią niewiele wskórasz, więc dobrze przygotuj się do walki (zabierz ze sobą towarzysza i odpowiedni ekwipunek). Gdy uporasz się z przeciwnikami, podejdź do ciała Rogara. Wróć do Angrima po nagrodę i jego przychylność.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze