Skip to main content

Gra Elex od twórców Risen ukaże się dopiero w przyszłym roku

Nordic Games ujawnia plany.

Szwedzka firma Nordic Games ujawniła swoje plany wydawnicze na nachodzące miesiące, precyzując także informacje na temat gry Elex od twórców serii Risen.

Elex

Pierwotnie zakładano, że produkcja Piranha Bytes zadebiutuje na przełomie tego i przeszłego roku. Teraz wyjaśniono, że będzie to jednak 2017 rok.

W planach Nordic Games wyróżniono cztery największe hity na najbliższe miesiące, czyli The Guild 3 i SpellForce 3 oraz przyszłoroczne - Battle Chasers: Nightwar i właśnie Elex.

W tym roku zadebiutują te dwa pierwsze. The Guild 3 to kolejna odsłona serii ekonomicznych strategii, w których kontrolujemy średniowieczny ród, starając się zbudować handlowe imperium.

Cykl powraca po dłuższej przerwie, ponieważ ostatnia „pełnoprawna” część debiutowała w 2006 roku. Twórcy zadbają oczywiście o współczesną oprawę, ale szykują także zadania fabularne i tryb sieciowy dla maksymalnie 16 osób.

SpellForce 3 to także swego rodzaju powrót - los serii gier strategicznych z elementami RPG był zagrożony, po tym jak EA zamknęło Phenomic, odpowiedzialne za poprzednie odsłony.

Akcję obserwujemy z góry, tworząc własnego bohatera. Walczymy nie tylko „własnoręcznie”, ale i z pomocą budowanych armii. Kampania fabularna ma wystarczyć na ponad 30 godzin.

Zobacz: Elex - Poradnik, Solucja

Elex rozgrywa się w nowym, „postapokaliptycznym uniwersum science-fiction”, łączącym plecaki odrzutowe, miecze i karabiny plazmowe, co twórcy określają jako science-fantasy.

Jako bohater (tym razem obdarzony imieniem) zwiedzimy świat Magalan. Planeta w przeszłości była domem dla zaawansowanej cywilizacji, ale krainę spustoszyło uderzenie meteorytu.

Listę czterech hitów zamyka Battle Chasers: Nightwar, bazujące na komiksie o tej samej nazwie oraz czerpiące inspiracje z turowych, japońskich klasyków gatunku RPG.

W planach wysoki poziom trudności, losowo generowane podziemia i rozbudowana fabuła. Prace prowadzi Joe Madureira, jeden z głównych projektantów Darksiders.

Na 2016 rok Nordic Cames planuje też kilka konwersji: przygodowe The Book of Unwritten Tales 2 (na iOS, Androida i Wii U), turowe Battle Worlds: Kronos (PlayStation 4, Xbox One) oraz wyścigowe MX vs. ATV Supercross Encore (Xbox One).

Battle Chasers: Nightwar

Zobacz także