Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - misja główna: Przetrwanie

Walczymy o przetrwanie i docieramy do Goliet.

Pierwsza misja - Przetrwanie - to swoisty prolog gry oraz wprowadzenie do rozgrywki. Twoim celem jest poszukanie schronienia i ekwipunku. Po drodze zbieraj przedmioty, takie jak: broń, mikstury lecznicze, rośliny i inne rzeczy, które wydawać by się mogło, że są bezużyteczne. Będziesz mógł je sprzedać lub użyć w późniejszym czasie.

Czytaj wszelkie wskazówki, które pojawią się na ekranie - pomogą ci się zapoznać z mechanikami poruszania się oraz walki . Pamiętaj, że jesteś osłabiony, a do tego twoja postać nie ma rozwiniętych statystyk, które pozwolą jej wędrować po świecie. Dlatego, gdy spotkasz pierwszą postać niezależną w grze - Durasa - zgódź się na jego pomoc i podążaj za nim do miasta, w celu zdobycia ekwipunku i rozwinięcia swoich atrybutów i umiejętności .


Przetrwanie

To pierwsza misja, która pojawi się w dzienniku. Twoim zadaniem jest oddalić się od miejsca, w którym się obudziłeś, a także odnaleźć osadę i lepszy ekwipunek. Zaczynasz w niewielkiej lokacji. Pozbieraj rośliny oraz strzały z drzewa. Rusz w kierunku zabudowań. Idź wzdłuż strumyka, przeskakując po drodze przez betonową przeszkodę. Przygotuj broń, bowiem za chwilę stoczysz pierwszą walkę.

Podejdź do uszkodzonego drona leżącego na ziemi - niedaleko wejścia do budynku. Otrzymasz nową misję: Na wpół uszkodzona puszka, którą będziesz mógł wykonać później. Dobrze przeszukaj obiekt, gdyż w środku znajduje się wiele wartościowych rzeczy, między innymi łuk, elexit i fragment mapy. Przyjdzie ci się zmierzyć z kolejnym szczuromasem. Gdy podejdziesz do metalowych drzwi rozpocznie się pierwszy rozdział, a w dzienniku pojawi się wpis o zadaniu: Akcja odwetowa.

Kiedy dotkniesz drona, w dzienniku pojawi się nowe zadanie.

Idź wzdłuż budynku. Dotrzesz do windy. Naciśnij przycisk, by ją otworzyć. Następnie zjedź windą w dół. Tam odnajdziesz plecak odrzutowy, który wykorzystaj do wydostania się z tego miejsca (naciśnij klawisz/przycisk odpowiedzialny za skok i szybko naciśnij go ponownie, ale tym razem przytrzymaj, by unieść się w powietrzu). Przeszukaj pomieszczenia i wyjdź na zewnątrz.


Spotkanie z Durasem

Gdy podejdziesz bliżej siedzącej postaci, ta zaatakuje cię. Po chwili zacznie się dialog. Będąc miłym dla Durasa, zyskasz sobie jego przychylność. Zaprowadzi cię do pobliskiej wioski - Goliet - jeśli się zgodzisz. Ze względu na niski poziom twojej postaci, jest to najlepszy sposób, by dostać się do pierwszej osady, gdyż wokół czai się wiele niebezpieczeństw. Rozmawiając z Durasem o skradzionym pancerzu, pojawi się wpis nowej misji w dzienniku: Kontakt.

Idź za swoim przewodnikiem. Na moście znajdziesz Zardzewiały topór. Przed ruinami Duras zapyta cię, czy chcesz wejść do środka, aby sprawdzić, czy nie ma tam nic ciekawego. Możesz się udać się do ruin (opcjonalne) lub iść prosto do Goliet - wybór należy do ciebie, jednak warto zwiedzić opuszczony budynek, bowiem znajduje się tam Broń Kleryka, która przyda się do wykonania innego zadania w Goliet.


Zadanie: Niebezpieczne towary - ruiny (opcjonalne)

Jeżeli zdecydujesz się pójść do ruin, trzymaj się Durasa. Z racji tego, że poziom twojej postaci nie jest wysoki, pozwól swojemu sojusznikowi iść przodem. Dzięki czemu to on będzie na pierwszej linii frontu. Na terenie ruin będziesz mógł zebrać pięć części broni Kleryka. Szukaj zwłok, aby je wszystkie zebrać. Kiedy dotrzesz na piętro z Durasem, zadanie zakończy się. Pozbieraj wartościowe przedmioty i porozmawiaj ze swoim towarzyszem, aby ruszyć do Goliet.

Miejsca, w których znajdziesz części Broni Kleryka.


Goliet

Podążaj za Durasem, zabijając po drodze kilka stworzeń. Kiedy dotrzecie do mostu przed wioską, towarzysz zostawi cię, a w dzienniku pojawi się nowe zadanie: Berserk wojownik. Aktywuj teleporter znajdujący się w pobliżu i wejdź Goliet, co zakończy misję Przetrwanie.

W bramie wejściowej do miasta zaczepi się Drog, strażnik. Porozmawiaj z nim, a przepuści cię. Powie ci również, abyś udał się do Ragnara - naczelnika klanu i całego Goliet. Od tej chwili możesz poruszać się swobodnie po mieście.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

ELEX

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze