Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - misje Banitów: Delikatna moc, cz. 2

Przystępujemy do Banitów. Zadania: Przysługa dla Złomowego Barona (Dostawa złomu i Złomowy Baron zawsze płaci).

Poniżej opisane misje dotyczą Szalonego Boba. Rozwiązując jego problemy, sprawisz, że przysłużysz się całej frakcji, co doceni William. Tym samym, przybliżysz się do dołączenia do Banitów.

Sprawy związane z Szalonym Bobem tyczą się złomu, z którym jest identyfikowany. Stąd też jego pseudonim - Złomowy Baron. Twoim celem będzie wyjaśnienie, co dzieje się z dostawami złomu - cennego w świecie Elex materiału. Druga misja, powiązana z osobą nadzorcy dzielnicy, dotyczy przegranej gry w karty z Asem.

Na tej stronie znajdziesz opisy następujących zadań:

  • Przysługa dla Złomowego Barona: Dostawa złomu,
  • Przysługa dla Złomowego Barona: Złomowy Baron zawsze płaci.

Są one kontynuacją wątku Delikatna moc, a początek tych misji znajdziesz tutaj: Elex - misje Banitów: Delikatna moc, cz. 1.


Misja: Przysługa dla Złomowego Barona: Dostawa złomu

  • Zlecający: Szalony Bob.
  • Cel: rozwiązać problemy z dostawami złomu.
  • Doświadczenie: 100 (za pozmawianie z Volkmarem) + 400 (za przekazanie informacji Szalonemu Bobowi na temat dostaw); nagroda: 200-500 Kryształków.

Udaj się do Szalonego Boba (1 na mapie misji: Dostawa złomu) i porozmawiaj z nim na temat opóźniającej się dostawy złomu. Nakaże ci sprawdzić, co się dzieje z transportem. W pierwszej kolejności odwiedź Ethana i porozmawiaj z nim. Znajdziesz go na południowy-zachód od miasta (2 na mapie misji: Dostawa złomu). Dowiesz się, że ktoś na V. (Volkmar) jest odpowiedzialny za opóźnienia w dostawach. Udaj się na wyspę, gdzie spotkasz wspomnianą osobę (3 na mapie misji: Dostawa złomu).

Podczas rozmowy, wybierając odpowiednie kwestie dialogowe, możesz doprowadzić do walki z Klerykami. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż przewyższają oni znacznie umiejętnościami walki niskopoziomową postać. Lepszym wyborem jest współpracowanie z Volkmarem. Zatem, udaj się do Szalonego Boba, i przekaż mu, że dostawy niedługo dotrą do niego.

Jeśli przyznasz się, że Klerycy blokują dostawy, nie otrzymasz nagrody. 300 Kryształków otrzymasz wtedy, gdy zataisz prawdę, jednak Szalony Bob zapamięta twoją odpowiedź. Teraz możesz wrócić do Volkmara i odebrać od niego jeszcze 200 Kryształków.

Mapa misji: Dostawa złomu.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Misja: Przysługa dla Złomowego Barona: Złomowy Baron zawsze płaci

  • Zlecający: Szalony Bob.
  • Cel: przekazać Kryształki Asowi oraz zostawić dla niego prezent w jego domu.
  • Doświadczenie: 50 (za zostawienie prezentu w domu Asa) + 50 (za porozmawianie z Asem) + 1300 (za ukończenie zadania) + 200 (za ewentualne zabicie Asa); nagroda: 500 Kryształków.

Po wykonaniu poprzedniego zadania dla Szalonego Boba (1 na mapie misji: Złomowy Baron zawsze płaci), porozmawiaj z nim na temat tego, co możesz dla niego wykonać. Zleci zadanie, które polega na dwóch czynnościach, które można wykonać w dowolnej kolejności.

Mapa misji: Złomowy Baron zawsze płaci.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W ramach pierwszego celu, należy zostawić prezent w domu Asa i jego brata. Odłóż go na biurku oznaczonym jako miejsce zrzutu (2 na mapie misji: Złomowy Baron zawsze płaci). Następnie udaj się do baru Chloe, gdzie znajdziesz Asa (3 na mapie misji: Złomowy Baron zawsze płaci). Wręcz mu jego wygraną (1000 Kryształków), którą wcześniej przekazał ci Szalony Bob.

Wróć do Złomowego Barona. Podczas rozmowy dowiesz się, co było zawartością pakunku, który zostawiłeś w domu Asa. Zadanie zostało praktycznie zakończone. Możesz udać się do chaty Asa i jego brata. Ten pierwszy będzie tam czekał. Będzie rozgniewany tym, co się wydarzyło w jego domu (jego brat Pik nie będzie żył). Możesz mu zapłacić 200 Kryształków jako zadośćuczynienie lub będziesz musiał go zabić.

Pakunek Szalonego Boba zostaw na biurku w domu Asa i jego brata.


Problemy tyczące się postaci Szalonego Boba, zostały rozwiązane. Możesz donieść o tym Williamowi lub zając się kolejną sprawą związaną z wątkiem: Delikatna moc.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze