Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - misje Banitów: Delikatna moc, cz. 1

Przystępujemy do Banitów. Zadania: Konfederacja włóczęgów, Czekając na Szczura, Świeża krew.

Ukończenie szeregu zadań składające się na misje: Delikatna moc pozwoli ci przystąpić do frakcji Banitów. Questy dotyczą problemów nadzorców, którzy zarządzają poszczególnymi dzielnicami. Są nimi: Blake, Szalony Bob, Chloe i Duży Jim.

Chcąc przystąpić do Banitów, a tym samym rozpocząć misję: Delikatna moc, udaj się do Williama. Rozmawiając z nim na temat dołączenia do frakcji, zleci ci wykonanie zadania, które umożliwi - po jego wypełnieniu - przystąpienie do grupy. W skład misji Delikatna moc wchodzą zadania:


Misja: Konfederacja włóczęgów

  • Zlecający: Chloe.
  • Cel: odebrać od Szczura pieniądze.
  • Doświadczenie: 100 (za zabranie kosztowności Chloe z jej skrzyni) + 200 (za spotkanie z Chleo w piwnicy) + 200 (za ewentualne pokonanie Chloe) + 100 (za ewentualne pokonanie Szczura) + 1000 (za ukończenie misji).

William (1 na mapie misji: Konfederacja włóczęgów) zleci ci misję, której celem jest zebranie od Chloe zadłużenia. Udaj się do naczelnika dzielnicy, którą znajdziesz w barze (2 na mapie misji: Konfederacja włóczęgów). Chloe nie będzie miała kasy na zapłacenia podatku. Nakaże ci, abyś udał się do Szczura, który winny jest jej pieniądze. Jego dług ma posłużyć do spłacenia zadłużenia u Williama.

Podczas pierwszego spotkania ze Szczurem (3 na mapie misji: Konfederacja włóczęgów), ten będzie chciał wymusić na tobie haracz w wysokości 50 Kryształków. Twoja decyzja będzie miała wpływ na nagrodę w późniejszym czasie. Jeśli mu nie zapłacisz, nie trzymasz wynagrodzenia za wykonane zadanie: Świeża krew.

Mapa misji: Konfederacja włóczęgów.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Szczur, podobnie jak Chloe, nie będzie miał kasy przy sobie, ale zaproponuje ci w zamian układ: on zagada Chleo w barze, a ty w tym czasie obrabujesz jej skrzynie z kosztowności. Nie masz wyjścia i musisz zgodzić się na to rozwiązanie, chcąc kontynuować misję (nie ma innego sposobu podejścia do tego zadania).

Gdy będziesz gotowy, powiedz Szczurowi, żeby dał ci kartę dostępu. Razem z nim udaj się do baru. W czasie, kiedy będzie rozmawiał z Chloe, ty zejdź do piwnicy. Mając kartę, otworzysz skrzynię Chloe i zabierzesz kosztowności. Po chwili, w piwnicy pojawi się właścicielka kufra i Szczur, który nie omieszka zrzucić całą winę na ciebie.

W piwnicy znajdziesz skrzynię Chloe.

Tłumaczenie nic nie da. Rozwiązać problem można w następujący sposób:

  • zapłacić Chloe 1000 Kryształków, co spowoduje, że zapomni o całej sprawie;
  • pokonać Chloe w walce (nie łatwym przeciwnikiem), co sprawi, że nie będzie do ciebie przychylnie nastawiona;
  • przekonać ją, że to wszystko wina Szczura (wymagana znajomość minimum trzech umiejętności postaci);
  • nastraszyć ją (wymagana znajomość minimum czterech umiejętności walki), co spowodowuje, że nie będziesz mógł kupować handlować z Barmanem w jej barze.

Teraz musisz udać się do Szczura (znajdziesz go w tym samym miejscu co poprzednio). Możesz go zaatakować w ramach rewanżu (nie zabijesz go) lub od razu porozmawiać z nim na temat jego nowego pomysłu (i tak nie ma innego rozwiązania tego problemu). Misja zakończy się, a jednocześnie rozpocznie się kolejna: Czekając na Szczura.


Misja: Czekając na Szczura, Świeża krew

  • Zlecający: Szczur.
  • Cel: pomóc Szczurowi w zajęciu miejsca Blake'a.
  • Doświadczenie: 100 (za porozmawianie ze Szczurem na osobności) + 100 (za zabranie listy imion) + 200 (za zabicie Ryana) + 100 (za odebranie koktajlu od Doktora) + 1000 (za ukończenie misji); nagroda: 1000 Kryształków (tylko wtedy, jeśli przy pierwszym spotkaniu ze Szczurem zapłaciłeś mu 50 Kryształków).

Uwaga! Z racji działań podjętych w poniżej opisanej misji, a po jej ukończeniu, zadanie poboczne: Dostawa granatów będzie niedostępne do wykonania. Zatem, jeśli zależy ci na wykonaniu, jak największej ilości misji, najpierw zajmij się zadaniem Dostawa granatów, które zleci ci Blake.

Mapa misji: Świeża krew.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Podczas tego zadania będziesz pośrednikiem pomiędzy Szczurem a innymi Banitami. Zlecający będzie się tobą wysługiwał, by osiągnąć swój cel. Poczekaj jeden-dwa dni zanim udasz się do Szczura, gdyż nie będzie on jeszcze gotowy do rozpoczęcia misji.

Spotkasz go przed budynkiem baru Chloe (1 na mapie misji: Świeża krew). Porozmawiaj z nim. Poprosi cię, abyście udali się w bardziej ustronne miejsce, aby porozmawiać. Idź za nim. Opowie ci o Blake'u, jego ochroniarzach oraz jaki ma wpływ na Chloe.

Następnie kieruj się w stronę domu Blake'a (2 na mapie misji: Świeża krew), w którym znajdziesz listę imion. Zabierz ją ze stołu prowizorycznej sypialni (wejście oznaczone jest dwoma znakami zakazu wjazdu). Uważaj, żeby nikt cię nie zauważył, gdyż do pomieszczenia sypialnego nie można wchodzić. Banita, którego spotkasz w domu Blake'a, wyciągnie broń, gdy zobaczy cię, że kręcisz się po tym pokoju.

Listę imion znajdziesz na stole w domu Blake'a.

Wróć do Szczura (znajdziesz go przed budynkiem baru Chloe). Opowie ci ochraniarzu Blake'a, Ryanie, którego będziesz musiał zabić, po to by Szczur mógł go zastąpić. Ryana spotkasz niedaleko południowego wejścia do Fortu (3 na mapie misji: Świeża krew). Stacjonuje na zewnątrz miasta. Rozmawiając z nim, sprowokuj go do walki, i zabij go.

Donieś o wszystkim Szczurowi, który czeka za tobą przed domem Blake'a. Nakaże ci, abyś powiedział nadzorcy dzielnicy o śmierci jego ochroniarza. Opowiedz o tym Blake'owi (możesz wymusić na nim zapłatę 50 Kryształków za przekazane informacje na temat Ryana), i wróć do Szczura. Ten odeślę cię do Doktora po specjalny koktajl, potrzebny do uczczenia jego awansu. Możesz przysłuchać się rozmowie pomiędzy Szczurem a Blake'iem, gdy ten drugi do was podejdzie.

U Doktora (4 na mapie misji: Świeża krew) zamów koktajl za Kryształki, które otrzymałeś od Szczura. Wróć po niego po kilku godzinach albo następnego dnia. Możesz się przepaść, korzystając z łóżka Doktora. Mając dwa dopalacze (koktajl), udaj się do Szczura, który - jak się okaże - zajął miejsce Blake'a. Spotkasz go miejscu, gdzie do tej pory urzędował nadzorca dzielnicy.Jeśli przy pierwszym spotkaniu ze Szczurem, zapłaciłeś mu 50 Kryształków, otrzymasz od niego nagrodę (1000 Kryształków). W przeciwnym wypadku, nie otrzymasz od niego elexitu. Dopalacze Doktora będziesz mógł zatrzymać. Niezależnie od wcześniej podjętych decyzji od Szczura otrzymasz również Szpon Szczura.

Misja została wykonana - rozwiązałeś problem dotyczący bezpośrednio Chloe i pośrednio Blake'a.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze