Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Electronic Arts łączy studio Maxis ze swoim działem gier mobilnych

Odchodzi szefowa, Lucy Bradshaw.

Electronic Arts kontynuuje restrukturyzację pozostałości EA Maxis, łącząc je z działem odpowiedzialnym za produkcje mobilne. Taki krok nie spodobał się najwyraźniej szefowej studia - Lucy Bradshaw postanowiła rozejrzeć się za nową pracę.

Lucy Bradshaw

Jej stanowisko zajmie teraz Rachel Franklin, nadzorując rozwój The Sims 4 oraz „innych projektów”. Samantha Ryan została szefową połączonego działu o nazwie EA Mobile and Maxis.

EA stara się w ten sposób „rozszerzyć możliwości dotarcia do większej liczby graczy na PC i urządzeniach mobilnych, a także zbadać temat zabawy multiplatformowej” - komentuje dyrektor generalny Andrew Wilson.

Lucy Bradshaw, znana zapewne wszystkim oglądającym konferencje EA na corocznych targach E3, dołączyła do firmy w 1997 roku. „Odchodzę, wiedząc że Maxis jest w dobrych rękach” - dodała w komunikacie.

Maxis, jako niezależne studio, założyli w 1987 roku Will Wright i Jeff Braun, starający się wydać pierwsze SimCity. Firma została przejęta przez EA dziesięć lat później.

W marcu tego roku Electronic Arts zamknęło studio Maxis Emeryville, odpowiedzialne za Spore oraz najnowszą odsłonę serii SimCity. Aktywny jest teraz oddział w Redwood Shores, gdzie powstaje The Sims.

EA zapewnia w komunikacie dla serwisu Polygon, że połączenie z działem mobilnym nie oznacza, że Maxis „odwróci się” od tworzenia gier na PC.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze