Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA zamyka studio Maxis Emeryville, twórców Spore i SimCity

Seria The Sims niezagrożona.

Electronic Arts zamknęło studio Maxis Emeryville, odpowiedzialne za Spore oraz najnowszą odsłonę serii SimCity.

Informację jako pierwszy podał serwis BeyondSims.com, powołując się na wpis głównego projektanta rozgrywki w tej firmie. „To było fajne 12 lat, ale czas wyłączyć światło i schować klucz pod wycieraczkę” - napisał na Twitterze Guillaume Pierre.

W oświadczeniu dla serwisu Kotaku, EA przyznało, że konsoliduje prace nad licencjami należącymi do Maxis w innych studiach. Seria The Sims nie jest w żaden sposób zagrożona, ponieważ powstaje w oddziale w Redwood Shores.

„Dzisiaj konsolidujemy prace nad licencjami Maxis w naszych firmach w Redwood Shores, Salt Lake City, Helsinkach i Melbourne, zamykając biuro w Emeryville. Maxis nadal wspiera i tworzy nową zawartość dla obecnych graczy Sims i SimCity, jednocześnie rozszerzając serie na nowe platformy i budując nowe licencje.”

„Wszyscy pracownicy dotknięci tymi zmianami otrzymają możliwość przejścia na inne pozycje wewnątrz Maxis i EA” - czytamy w komunikacie.

Maxis Emeryville odpowiadało za Spore z 2008 roku, a później także za krytykowane SimCity. Pomimo kontrowersji związanych z brakiem trybu offline, gra sprzedała się jednak w nakładzie 1,1 mln egzemplarzy w pierwszych dwóch tygodniach, bijąc rekord serii. Później - w lipcu 2013 roku - informowano już o 2 milionach.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze