Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - Rycerz Godricka

Jak pokonać Rycerza Godricka.

Rycerz Godricka to boss, z którym się zmierzysz pod koniec etapu samouczkowego - w Jaskini Wiedzy - w Elden Ring. Przeciwnik nie jest trudny do pokonania, ale jeśli będziesz nieostrożny, w prosty sposób możesz zginąć, więc przygotowaliśmy kilka porad, dzięki którym pokonasz bossa.

Rycerz Godricka - jak pokonać

  • gdy rozpocznie się walka, namierz przeciwnika (naciśnij prawą gałkę kontrolera) - wówczas kamera będzie skupiona na rywalu, a w ten sposób łatwiej go trafisz i obronisz się przed jego atakami;
  • kluczem w tej walce jest ominięcie ataku przeciwnika, aby wyprowadzić kontratak; kiedy więc zobaczysz, że przeciwnik podnosi miecz, by uderzyć, zasłoń się tarczą, wykonaj unik lub okrąż go, gdy będzie wyprowadzał cios.
  • kiedy uderzy i od razy wyprowadź swój atak, by zadać mu obrażenia
  • konsekwentnie więc czekaj na atak przeciwnika, obroń się przed nim i wyprowadź kontratak;
  • podczas walki możesz spróbować wykonać kontrę po zasłonie;
  • gdy zostaniesz zraniony, wylecz się za pomocą butelki szkarłatnych łez; użyj butelki dopiero, gdy oddalisz się od wroga, aby ten nie miał szans zadać ci obrażeń podczas picia;

Następnie: Elden Ring - Strażnik drzewa

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze