Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - start: Potomek, Grób Pogranicznika

Opis przejścia pierwszego etapu gry.

Nową rozgrywkę w Elden Ring rozpoczniesz w lokacji o nazwie Kaplica Oczekiwania. Jest to prolog gry, podczas którego poznasz podstawy rozgrywki. Następnie przeniesiesz się do Grobu Bohaterskiego Pogranicznika, lokacji, która składa się w zasadzie w dwóch części - etapu samouczkowego oraz wyjścia na powierzchnię.


Na tej stronie:


Kaplica Oczekiwania; Pozszywany Potomek

Kiedy opuścisz pierwsze pomieszczenie, otwierając drzwi, wyjdziesz na zewnątrz. Zejdź po schodach (1).

Przejdź przez most linowy, a dotrzesz do miejsca, gdzie stoczysz swój pierwszy bój - Pozszywanym Potomkiem - czyli pierwszym bossem. Ten pojedynek prawdopodobnie przegrasz i obudzisz się w lokacji Grób Bohaterskiego Pogranicznika. Przegrana nie spowoduje zatem zdarzenia, w którym będziesz musiał na nowo rozpoczynać ten etap - śmierć bowiem wpisana jest w rozgrywkę Elden Ring i twórcy niejako przygotowują cię na nią.

Jeśli jednak wygrasz pojedynek z bossem, co jest możliwe, otrzymasz bonusowe przedmioty - miecz i tarczę. Przejdź przez kolejny most linowy i podejdź do krawędzi urwiska. Wówczas spadniesz i odrodzisz się w Grobie Bohaterskiego Pogranicznika.


Grób Bohaterskiego Pogranicznika: samouczek, Jaskinia Wiedzy

Zanim ruszysz w świat, warto najpierw zapoznać się z podstawami rozgrywki, dlatego warto zaliczyć samouczek.

Po prawej stronie zobaczysz przepaść (2). Zeskocz i idź w głąb tunelu. Dotrzesz do pierwszego miejsca łaski.

Następnie pojawi się pierwszy wróg. Czytaj wiadomości, które pojawią się na ekranie, które dostarczą ci informacji o tym, jak walczyć i bronić się.

Kiedy pokonasz pierwszą grupę wrogów, idź dalej. Przedzieraj się przez kolejnych wrogów, wykonując działania, które związane są z pojawiającymi się komunikatami, czyli: cios w plecy, skradanie, korzystanie z umiejętności broni.

Na swojej drodze znajdziesz także Posąg Mariki, a także stoczysz pierwszy pojedynek z bossem, czyli dużo silniejszym przeciwnikiem, w porównaniu do zwykłych wrogów. Bossa rozpoznasz po długim pasku jego życia, który znajduje u dołu ekranu, a także po mgle, którą musisz przekroczyć, by wejść na arenę walki.

Rycerz Godricka, bo i nim mowa, jest jednak bardzo prostym do pokonania rywalem. Starcie z nim ma na celu jedynie pokazać, że będzie mierzył się z tego typu przeciwnikami w Elden Ring.

Walka z bossem zakończy samouczek. Kiedy opuścisz arenę, dotrzesz do uskoku. Gdy zeskoczysz, znowu znajdziesz się w miejscu, w którym rozpoczęłaś/ąłeś rozgrywkę. Następnie kieruj się w stronę drzwi (3).


Grób Bohaterskiego Pogranicznika: wyjście na zewnątrz

Aby wyjść na powierzchnię, kieruj się w stronę drzewa (4), wejdź po schodach i przejdź przez drzwi (4), za którymi odnajdziesz miejsce łaski Opuszczone Cmentarzysko.

Po prawej stronie zobaczysz białą mgłę. Aby ją zniwelować, musisz najpierw odnaleźć Klucz kamiennego miecza - ten przedmiot odnajdziesz w dalszej części gry. Kiedy go zdobędziesz, możesz tutaj wrócić i użyć klucza, umieszczając go w chochliku (posągu znajdującym się przed białą mgłą).

Aby wyjść na powierzchnię, udaj się do windy z kolumnami (5). Gdy tylko do niej wejdziesz, ruszy w górę. Następnie otwórz wrota, by wyjść na zewnątrz.

Jeśli nie wiesz, co dalej robić, zajrzyj na stronę: Elden Ring - początek: co robić, gdzie iść, gdzie wyjaśniamy, od czego zacząć zwiedzać świat gry.

Następnie: Elden Ring - droga do Zamku Burzowego Całunu

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze