Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring ozłocone. Twórcy szykują premierową łatkę

Ostatnie szlify przed premierą.

Podczas wystąpienia na Taipei Game Show 2022, producent Elden Ring potwierdził ukończenie produkcji tytułu. Zespół będzie teraz pracować nad aktualizacją premierową.

Według producenta Elden Ring Yasuhiro Kitao, wzorcowe kopie gry wysłano do tłoczni płyt, a tytuł trafi do sprzedaży w zakładanym terminie.

- Elden Ring miało początkowo zadebiutować w styczniu, jednak premierę przesunięto na luty. Zapewniamy jednak, że premiera 25 lutego jest pewna - powiedział Kitao. - Rozesłaliśmy już kopie wzorcowe, a teraz pracujemy nad łatką premierową, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Twórcy mają więc około 30 dni czasu na poprawę optymalizacji produkcji i eliminację błędów, które wykryją do dnia premiery.

Wywiad z Yasuhiro Kitao na Taipei Game Show 2022

Przypomnijmy, że Elden Ring to najnowsza produkcja From Software, studia odpowiedzialnego m.in. za Bloodborne oraz serię Dark Souls. Gra cechuje się dużym, otwartym światem, który gracz może swobodnie eksplorować pieszo lub konno. Przy projektowaniu świata gry pomógł autor bestsellerowej Pieśni Lodu i Ognia George R.R. Martin.

Historia opowiada o krainie Ziemie Pomiędzy, która po zniszczeniu tytułowego Pierściena Eldenów pogrążyła się w krwawej wojnie domowej o zgromadzenie wszystkich odłamków artefaktu. Gracz wciela się w Wygnańca, którego zadaniem jest położyć kres wojnie i zjednoczyć Ziemie Pomiędzy.

Elden Ring zadebiutuje 25 lutego na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze