Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dziś premiera darmowego DLC Dead Kings do Assassin's Creed Unity

Jest też nowy trailer z rozgrywką.

Ubisoft opublikował darmowe DLC Dead Kings do Assassin's Creed Unity, wprowadzające do gry nową lokację oraz kilka przedmiotów, na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Latarnia przydaje się do rozwiązywania zagadek

Mini-kampania przenosi akcję z Paryża do miasta Saint-Denis, gdzie jako Arno odkryjemy „sekrety dawno zmarłych królów Francji”.

Rozszerzenie miało być pierwotnie częścią przepustki sezonowej, ale ze względu na liczne problemy z grą, wydawca zdecydował się rozdać je za darmo wszystkim zainteresowanym. Posiadacze PlayStation 4 na premierę muszą poczekać do jutra.

Poniżej znaleźć można najnowszy zwiastun z fragmentami rozgrywki oraz wyjaśnienie działania jednego z nowych przedmiotów - przenośnej latarni.

Uwaga na drobne spoilery poniżej.

Latarnię podniesiemy podczas pierwszej misji fabularnej w DLC, podczas eksploracji podziemnych tuneli, gdy gra wyjaśnia także mechanikę garnków z olejem.

Po powrocie na powierzchnię w jednej z dalszych misji będziemy musieli kolejny raz skorzystać z latarni, która jednak nie znajduje się już na naszym pasie. Aby ją wyciągnąć, należy przez kilka sekund przytrzymać wciśnięty lewy analog.

Wciśnięcie lewego analoga ma w grze także inne zastosowanie, a samouczek z informacjami na temat latarni łatwo jest przegapić, przez co ponowne skorzystanie z tego źródła światła może być kłopotliwe.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze