Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Unity za darmo na PC w związku z pożarem katedry Notre Dame

Przez ponad tydzień.

Firma Ubisoft udostępniła za darmo komputerową wersję Assassin's Creed Unity - osadzoną w Paryżu odsłonę cyklu z 2014 roku. Akcja związana jest z niedawnym pożarem zabytkowej katedry Notre Dame.

Aby zdobyć bezpłatną kopię, na stronie promocji należy kliknąć symbol PC, a następnie zalogować się na własne konto Uplay w celu przypisania tytułu do konta. Trzeba się jednak pospieszyć, ponieważ oferta zakończy się 25 kwietnia o godzinie 9:00 czasu polskiego.

Przedstawiciele Ubisoftu tłumaczą, że chcą „dać wszystkim graczom szansę przeżycia majestatu i piękna” Notre Dame. Podczas zabawy można zwiedzieć wnętrze katedry, w której rozgrywają się istotne dla fabuły wydarzenia.

Katedra Notre Dame odgrywa dużą rolę w Assassin's Creed Unity

Za wirtualny model budowli odpowiada Caroline Miousse - starsza projektantka poziomów - która przygotowywała konstrukcję przez dwa lata. Deweloperka bazowała przy tym wyłącznie na zdjęciach i opiniach historyków - rzeczywistą świątynię odwiedziła tuż przed premierą gry.

Pojawiły się nawet glosy, że Assassin's Creed Unity może posłużyć jako źródło przydatne w odbudowaniu Notre Dame. To jednak mało prawdopodobne - choć wiele elementów wiernie odwzorowano, ze względu na prawa autorskie twórcy nie mogli odtworzyć części elementów.

Ubisoft nie tylko udostępnił grę za darmo, ale także przekazał 500 tysięcy euro na prace renowacyjne katedry. Firma zachęca również wszystkich zainteresowanych o wspieranie odbudowy świątyni własnymi datkami.

Do pożaru Notre Dame doszło 15 kwietnia. Sklepienie i wnętrze nie zostały jednak znacznie uszkodzone - ogień zniszczył jedynie iglicę, która następnie spadła na dach. Prezydent Francji, Emmanuel Macron, zapowiedział odnowienie katedry w ciągu najbliższych 5 lat.

Źródło: Ubisoft

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze