Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - Wieża Ciśnień: ładunki wybuchowe, kryjówka Barneya

Rozbojenie bomb we wieży, Joe i Jack.

Wieża ciśnień to ósme zadanie w Dying Light 2. W jego trakcie dojdziesz do tytułowej wieży, zajmiesz się znajdującymi się tam ładunkami i spróbujesz ustalić, kto jest zdrajcą.


Na tej stronie:


Dostań się do wieży ciśnień

Na początku misji udaj się do tytułowej wieży ciśnień - podążaj po prostu za znacznikiem. U podstawy wieży znajdziesz drzwi, które musisz otworzyć za pomocą wytrycha. Przy nich jest jednak pełno zarażonych. W walce z nimi wykorzystaj pobliskie kolce (1) - wróg zginie natychmiast od kontaktu z nimi.


Znajdź i rozbrój materiały wybuchowe

Po wejściu do środka musisz znaleźć i rozbroić trzy materiały wybuchowe. Pierwszy ładunek (2) znajdziesz na czerwonych beczkach. Zbliż się do niego i wejdź z nim w interakcję, by go rozbroić.

Wdrap się teraz na pojemniki z wodą (3) i wskocz do wnęki (4) w ścianie. Wejdź na kolejny pojemnik, obróć kamerę o 180 stopni i wskocz na dach.

Teraz wejdź na platformę (5), z której musisz przeskoczyć na belkę (6), a z niej z kolei na kolejną platformę (7).

Przeskakuj pomiędzy kolejnymi półkami, aż trafisz na stabilny grunt. Obróć się w prawo i rozbij drewnianą barierę (8), by dostać się do środka wieży. Po wejściu znajdziesz drugi ładunek (9) do rozbrojenia.

Wdrap się teraz przez kolejną dziurę (10), a następnie wspinaj się na górę po kolejnych platformach (11). Obróć kamerę o 180 stopni i wskocz przez dziurę do wieży.

Za drzwiami znajdziesz skrzynię (12), z której możesz zebrać inhibitor. Obok natrafisz na ostatni, trzeci ładunek (13). Usuń go ze ściany, by zaktualizować zadanie.


Wespnij się na szczyt wieży ciśnień, przywróć dopływ wody

Wdrap się na zielone drzwi (14), którymi tutaj wszedłeś, a z nich wskocz na kładkę przed tobą. Skręć w lewo i zniszcz deski (15) blokujące wyjście.

Przeskocz na zawieszony na linie ładunek (16), a potem szybko obróć kamerę w prawo i wskocz na krawędź (17). Wejdź teraz przez wskazane znacznikiem misji przejście, by dostać się do środka.

W trakcie rozmowy z Joe i Jackiem wybierz opcję Negocjuj, by przemówić im do rozsądku. W dalszej części rozmowy będziesz musiał podjąć decyzję - my wybraliśmy opcję Pomogę wam (18). Po rozmowie wejdź w interakcję z oznaczonym mechanizmem, by przywrócić wodę.

Tutaj będziesz musiał podjąć decyzję, komu przekażesz wieżę ciśnień - SP (19) czy Ocaleńcom (20). Wiąże się to z premiami (21), które możesz otrzymać od obu frakcji. Na potrzeby tego poradnika opowiedzieliśmy się po stronie Ocaleńców.


Poszukaj dowodów w kryjówce Barneya, pokonaj Barneya

Po animacji otrzymasz nowy cel. Wróć do kryjówki Barneya, która zlokalizowana jest w motelu Tango - to to samo miejsce, które odwiedziłeś podczas poprzedniej misji. Idź za znacznikiem misji, otwórz drzwi za pomocą wytrycha i przejdź przez okratowane drzwi gdzie wcześniej odbyłeś rozmowę z Sophie i Barneyem.

Wykorzystaj zmysł przetrwania, by oznaczyć obiekty do zbadania (22) - będą mieć czerwoną poświatę. Sprawdź biżuterię w szafce nocnej, papierosy na wzmacniaczu, a następnie wejdź w interakcję z deską (23) ustawioną pod ścianą, by odblokować sekretne przejście.

Zbierz przedmiot leżący po prawej stronie, by zainicjować scenkę, po której przyjdzie ci walczyć z Barneyem. Przeciwnik ten to po prostu mocniejsza wersja normalnego bandziora. Wykorzystaj bloki i parowanie, po których wyprowadzaj własne ciosy. Gdy uszczuplisz jego pasek zdrowia poniżej 50%, rozpocznie się rozmowa z nim i z Sophie.


Poczekaj aż Sophie się odezwie, spotkaj się na Bazarze

Po rozmowie z nią będziesz musiał poczekać, aż ponownie się do ciebie odezwie. Wtedy też udaj się na Bazar, by spotkać się z Sophie i innymi bohaterami. Po długiej wymianie zdań misja dobiegnie końca, a ty odblokujesz kolejne zadanie.

Następnie: Dying Light 2 - Rewolucja: wysadzanie wiatraka

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - Nalot: obóz bandytów, Herman

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dying Light 2 Stay Human

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze