Skip to main content

Dying Light 2 - Rewolucja: wysadzanie wiatraka

Zdobycie ładunków wybuchowych, sabotaż systemu zasilania SP.

Rewolucja to dziewiąta misja główna w grze Dying Light 2. W jej trakcie zdobędziesz ładunki wybuchowe i wykorzystasz je do zniszczenia wiatraka kontrolowanego przez SP.


Na tej stronie:


Porozmawiaj z Albertem, udaj się do wieży ciśnień i zbierz ładunki

Na samym początku zadania udaj się do Alberto, rzemieślnika z Bazaru. Zbliż się do niego i wybierz opcję Rozmawiaj (1), by otrzymać informacje o misji.

Skieruj się teraz do wieży ciśnień - tej samej, którą odwiedziłeś podczas poprzedniej misji. Wejdź na teren wieży i porozmawiaj z oznaczoną postacią by zaktualizować zadanie.


Znajdź transport, oczyść plac z zarażonych

Dotrzyj do wskazanego przez rozmówcę miejsca. Trafisz tam na grupę zarażonych (2), których musisz wyeliminować. Świetnie sprawdzą się tutaj granaty czy koktajle mołotowa z uwagi na to, że wrogowie są w zwartej grupie.


Przeszukaj skrzynie na podwórzu

Po walce podejdź do drzwi by rozpocząć rozmowę, po której czeka cię walka ze Zbójem, specjalnym zarażonym, którego znasz z poprzednich misji. Tego typu przeciwników jest tutaj kilku, towarzyszy im także sporo zwykłych zarażonych.

Rozpraw się z wrogiem bez użycia materiałów wybuchowych czy butli z gazem, które tutaj znajdziesz. Jeśli doprowadzisz do eksplozji, ściągniesz na siebie dodatkowe grupy zarażonych. Po walce rozpocznij przeszukiwanie skrzyń (3) rozrzuconych po placu. Każda z nich oznaczona jest przy pomocy znacznika misji.


Idź do chaty Cilliana, poszukaj nawozu

Zbierz dwa ładunki i zanieś je Alberto na Bazarze. Ten z kolei wyśle cię do chaty Cilliana, postaci, którą znasz z drugiej misji, Coraz silniejszy. Wejdź w interakcję z oznaczonymi drzwiami, a następnie obejdź budynek dookoła i otwórz tylne drzwi (4) wytrychem.

Nawóz, którego szukasz, znajdziesz w szafce (5) w rogu pomieszczenia. Otwórz zamek przy pomocy wytrycha i zbierz przedmiot. Zanieś materiał do Alberto znajdującego się nieopodal wiatraka - jego lokalizację wskazuje znacznik misji. Po chwili otrzymasz dodatkowe ładunki i nowy cel misji.


Podłóż materiały wybuchowe w oznaczonych miejscach

Idź za znacznikiem misji. Przy głównej bramie znajdziesz ścianę, po której możesz się wspiąć (6). Dzięki temu niepostrzeżenie dostaniesz się do obozu wroga. Wyeliminuj kilku pobliskich wrogów - w miarę możliwości po cichu - i udaj się w głąb obozu.

Wdrap się po metalowej konstrukcji (7), potem obróć kamerę w prawo i wskocz na daszek (8), by wejść na wyższy poziom placówki wroga.

Znajdziesz tutaj miejsce na pierwszy ładunek (9). Podłóż go, a następnie obróć kamerę w lewo i wskocz po kolejnych kładkach (10) na górę.

Przejdź po prowizorycznym moście, wskocz na belkę (11), a z niej na kolejną (12). Wskocz szybko na linę i przedostań się na drugą stronę, na wprost.

Wbiegnij po schodach na górę i podłóż drugi ładunek (13). Cofnij się kilka metrów, obróć w lewo i wespnij się po ścianie (14) na górę, gdzie znajdziesz miejsce na trzeci, ostatni ładunek. Pozbieraj przedmioty i wróć do Alberto by zdetonować ładunki i otrzymać nowy cel misji.


Podłóż materiały wybuchowe na szczycie turbiny wiatrowej

Od Alberto otrzymasz aktywną bombę. Masz ograniczony czas (15), by dostać się z nią na szczyt turbiny wiatrowej. Zeskocz z budynku i wejdź tą samą drogą na teren obozu wroga. Obróć się w prawo i biegnij wzdłuż ogrodzenia, do znacznika misji. Aktywuj mechanizm (16), by szybko dostać się na górę.

Wbiegnij po platformie (17), a następnie wdrap się po żółtych deskach (18), by dojść na wyższy poziom.

Stań na krawędzi i poczekaj, aż wiatrak obróci się w taki sposób, by przed tobą znalazły się żółte deski (19). Wskocz na nie i się ich chwyć, a następnie obróć kamerę do tyłu i przeskocz na platformę (20).

Przebiegnij po drewnianym moście i stań na kolejnej krawędzi. Ponownie poczekaj, aż wiatrak się obróci i wskocz na żółte deski (21). Podciągnij się do góry, obróć kamerę i przeskocz na platformę za tobą.

Wejdź po drabinie (22) na wyższy poziom. Ponownie stań na krawędzi, poczekaj na obrót wiatraka i wskocz na deski (23). Obróć kamerę i przeskocz na platformę.

Wbiegnij po drewnianym moście na górę i wskocz na kolejną platformę. Wejdź do środka pomieszczenia na końcu ścieżki, wdrap się po drabinie na górę i podłóż ładunek w oznaczonym miejscu. Zainicjuje to scenę, podczas której wiatrak zostanie zniszczony.

Wróć teraz do Alberto, załatw dwójkę żołnierzy SP i porozmawiaj z rannym staruszkiem. Po krótkiej wymianie zdań Alberto umrze. Wyjdź z budynku by porozmawiać z Hakonem. W trakcie wymiany zdań musisz dokonać wyboru - w naszym przypadku padło na opcję Zrobię to, co obiecałem Albertowi (24).


Powiedź Vincenzowi o jego ojcu, wypędź stróżów prawa, uwolnij ocaleńców

Wróć teraz na Bazar, który został opanowany przez SP. Po krótkiej scenie wyeliminuj po cichu (25) żołnierza, a następnie zajmij się kilkoma kolejnymi strażnikami. Następnie uwolnij więźniów (26) z celi, otwierając zamek za pomocą wytrycha.

Idź na wyższe piętro, gdzie czeka kilku kolejnych żołnierzy SP. Po walce otwórz oznaczone drzwi, by zainicjować serię scen, po których czeka cię walka z ostatnią grupą wrogów. Pośród przeciwników jest Anderson (27), oficer SP, która stanowi nieco większe wyzwanie niż jej towarzysze - ale nie powinieneś mieć z nią problemów.

Po walce pozbieraj przedmioty i wyjdź na zewnątrz, by porozmawiać z Vincenzo. Poinformuj go o jego ojcu, a po rozmowie udaj się do kryjówki Hakona. Tam czeka cię krótka rozmowa i scena przerywnikowa, po której misja ta dobiegnie końca.

Następnie: Dying Light 2 - Czas na Waltza: fabryka aut Dynamo

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - Wieża ciśnień: ładunki wybuchowe, kryjówka Barneya

Zobacz także