Skip to main content

Dragon's Dogma 2 oczarowało szefa projektu Starfield. Poczuł się, jakby grał w grę Bethesdy

„Niepowtarzalne doświadczenie”.

Dragon's Dogma 2 to jedyne RPG, w którym Emil Pagliarulo - dyrektor projektu Starfield - może się poczuć jakby grał w gry Bethesdy. Deweloper zdradził, że w żadnej innej produkcji nie odnalazł tak wielkiej swobody.

Nie chcę powiedzieć, że doceniam Dragon's Dogma 2 bardziej niż inni ludzie” - pisze Pagliarulo na platformie X. „Ale jeśli ktoś pracował nad Oblivionem i Skyrimem, to nigdy nie będzie mógł doświadczyć tych gier w taki sam sposób, jak wszyscy inni. Dragon's Dogma 2 oferuje poczucie fantastycznej przygody, którego dosłownie nie mogłem odnaleźć nigdzie indziej”.

Jeśli pominąć kwestię problemów z wydajnością i kilku kontrowersji, jednym z najczęściej chwalonych elementów Dragon's Dogma 2 był właśnie otwarty świat, który gracze mogą eksplorować bez większych ograniczeń, o ile tylko mają odpowiednio dużo cierpliwości. Szybka podróż jest bowiem mocno ograniczona, a trakty między miastami - niebezpieczne.

Uwielbiam Baldur's Gate 3, ale to jest zupełnie inny klimat” - wyjaśnia dalej deweloper. „To samo tyczy się Solasty, Pillars of Eternity, Dragon Age i praktycznie każdego innego »klasycznego«, zachodniego RPG. Kiedy ludzie mówią o tym, jak czują się grając w Skyrim, to ja tak samo czuję się grając w Dragon's Dogma 2”.

You can't make this up
byu/zMilad inDragonsDogma2
Pewne podobieństwa do gier Bethesdy są bardzo wyraźne.

A co konkretnie sprawia, że weteran Bethesdy tak bardzo polubił RPG Capcomu? Pagliarulo wymienił trzy elementy:

  • aktorstwo głosowe Pionków i cała reżyseria [działa świetnie - dop. red]. To naprawdę ma znaczenie
  • mechanika, która sprawia, że twoje maksymalne zdrowie się obniża, więc musisz rozbijać obóz, aby je odzyskać. Sprawia to, że odczuwasz konsekwencje podróży
  • subtelny, ale niesamowicie potężny sposób, w jaki twoje Vocation [klasa postaci] wpływa na styl gry. Jest w tym ogromna głębia i wszechstronność

W Dragon's Dogma 2 zagramy na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Kontrowersyjna premiera nie przeszkodziła grze w zebraniu świetnych wyników sprzedaży. Capcom pochwalił się, że cała seria znalazła już 10 mln nabywców.

Zobacz także: Dragon's Dogma 2 - Poradnik

Read this next