Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon's Dogma 2 ma być hitem. Capcom przedstawił bardzo optymistyczne prognozy sprzedaży

Uda się przebić pierwszą część?

Capcom ma bardzo wysokie oczekiwania wobec Dragon's Dogma 2. Japońska firma liczy na to, że wyczekiwane RPG sprzeda się w milionach egzemplarzy, nawet mimo podwyższonej ceny sięgającej 70 dolarów.

O oczekiwaniach wydawcy rozmawiano podczas sesji pytań i odpowiedzi na ostatnim spotkaniu z inwestorami. „Jakie są wasze oczekiwania sprzedażowe wobec Dragon's Dogma 2?” - czytamy w zapisie z rozmowy. „Nie ujawniamy celów sprzedażowych dla poszczególnych tytułów, ale zakomunikowaliśmy już, że uważamy ten tytuł za produkt, który sprzeda się w milionach egzemplarzy” - odpowiada przedstawiciel korporacji.

Definicja takiego terminu jest bardzo szeroka, więc trudno stwierdzić, o ilu konkretnie kopiach mowa. Plany z pewnością są ambitne, ale nie niemożliwe do spełnienia. Według danych ze strony Capcomu, pierwsza część z 2013 roku jest na ten moment 13. najlepiej zarabiającą grą w katalogu wydawcy, z ponad 8 milionami sprzedanych egzemplarzy na koncie.

Zobacz na YouTube

Oczekiwania nie są więc bezpodstawne - zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że sequel jest zapowiadany jako jeszcze większe i ambitniejsze podejście do gatunku RPG w otwartym świecie. Jak na razie najpoważniejsze wątpliwości wobec gry związane są z płynnością na konsolach. Wielu graczy obawia się, że ograniczenia silnika połączone z ogromnymi ambicjami sprawią, że twórcy zablokują klatkarz na 30 FPS-ach.

Pomijając jednak obawy związane z płynnością, Dragon's Dogma 2 zapowiada się całkiem obiecująco. Pierwsze wrażenia po zagraniu w wersję demonstracyjną gry opisał niedawno Maciek w swoim tekście. Oficjalna premiera na PC i konsolach obecnej generacji już 22 marca tego roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dragon's Dogma 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze