Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dolmen - ulepszanie postaci: rozwój atrybutów

Jak wzmacniać postać i w które atrybuty inwestować.

Twórcy w Dolmen zaimplementowali rozwój postaci, za sprawą którego możesz modyfikować atrybuty, które z kolei wpływają na siłę, punkty zdrowia i energii czy nawet to, z jakich przedmiotów będziesz mógł korzystać. Z tej strony dowiesz się w jaki sposób ulepszać postać i w co warto inwestować.

By móc rozpocząć ulepszanie musisz udać się na statek. W tym celu znajdź dowolną boję, wejdź z nią w interakcję i wybierz opcję Teleportuj na statek. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, zajrzyj na stronę teleport: jak dostać się na statek gdzie szczegółowo opisujemy cały proces.

Po dotarciu na statek przejdź do kolejnego pomieszczenia i wejdź w interakcję z obiektem (1) po prawej stronie. Otworzy się okno modyfikowania postaci.

Tutaj możesz rozwinąć jeden z sześciu atrybutów (2) postaci. Są to:

  • Budowa fizyczna - poprawia odporności postaci na żywioły;
  • Kondycja - zwiększa ilość punktów zdrowia postaci;
  • Energia - zwiększa ilość energii, którą dysponuje twoja postać;
  • Siła - podnosi obrażenia zadawane w zwarciu;
  • Zręczność - zwiększa ilość obrażeń zadawanych przy pomocy broni dystansowej;
  • Nauka - poprawia skuteczność zdolności specjalnych.

Do ulepszeń potrzebujesz nanitów - tutaj też zresztą sprawdzisz ich posiadaną ilość (3). Poniżej widnieje informacja o tym, ile kosztować będzie cię kolejne ulepszenie. Każdy atrybut, który rozwiniesz, podnosi także poziom twojej postaci (4).

W które zatem warto inwestować? Wszystko zależy od tego, czy chcesz walczyć w zwarciu czy na dystans. Jeśli to pierwsze, rozbudowuj przede wszystkim siłę, kondycję i budowę fizyczną - w przypadku walki dystansowej będzie to zręczność, kondycja i przede wszystkim energia.

Energia jest generalnie dobrą inwestycją. Pozwoli ci powiększyć pulę energii twojej postaci, co z kolei ułatwi leczenie, walkę na dystans czy korzystanie ze wzmocnień reaktorów.

Następnie: Dolmen - boss: jak ponownie przywołać

Spis treści: Dolmen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dolmen - rzemiosło: tworzenie broni i pancerzy

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze