Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatek Final Fantasy 14: Stormblood ukaże się 20 czerwca

Nowa klasa i nie tylko.

Square Enix poinformowało, że rozszerzenie Stormblood do sieciowego Final Fantasy 14 ukaże się 20 czerwca na PS4 i PC. Jednocześnie twórcy zakończą tego dnia wsparcie wersji PlayStation 3.

Posiadacze starszej konsoli Sony będą mogli jednak za darmo otrzymać edycję na PlayStation 4. Rozważane jest też rozszerzenie oferty na użytkowników, którzy przestali opłacać abonament.

Informacje o dacie podano na festiwalu fanów Final Fantasy 14 w Tokio, gdzie dowiedzieliśmy się także, że zamówienia przedpremierowe ruszą 24 stycznia. Jest też wersja kolekcjonerska, z mapą na płótnie i figurką.

Red Mage

Jedną z najważniejszych nowości w Stormblood jest klasa postaci Red Mage, debiutująca jeszcze w pierwszym Final Fantasy, jako jeden z sześciu podstawowych „zawodów”. Czerwoni magowie stawiają na różnorodność, rzucając czary ze szkół białej i czarnej magii, dodając do tego także walkę rapierem.

Ma to jednak swoje minusy, ponieważ wysoka wszechstronność oznacza duży wybór czarów, lecz te najpotężniejsze pozostają zarezerwowane dla wyspecjalizowanych klas.

Do tworzenia muzyki dla Final Fantasy 14 powrócił słynny kompozytor Nobuo Uematsu, zaangażowany w prace nad tym cyklem od samego początku. Nowe utwory usłyszymy po raz pierwszy w lutym, podczas europejskiej imprezy dla fanów FF14.

Jest i pływanie

Inne ważne nowości w Stormblood to możliwość pływania i nurkowania. Maksymalny poziom doświadczenia postaci podniesie się do 70., nie zabraknie również kolejnych frakcji, lokacji i bossów do pokonania.

Akcję dodatku osadzono w pustynnym państwie Ala Mhigo, które przed wieloma laty zostało podbite przez imperium Garlean. Gracze dołączą do miejscowego ruchu oporu, który będzie starał się pokonać okupantów, dowodzonych przez Zenosa Yae Galvusa.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze