Skip to main content

Twórcy Final Fantasy 14 zamierzają wspierać PS4 jeszcze przez lata

Co najmniej do wersji 7.0.

Reżyser Naoki Yoshida zapewnił, że Square Enix będzie wspierało Final Fantasy 14 na PlayStation 4 co najmniej do aktualizacji 7.0, która ukaże się za około dwa lata.

Twórca w niedawnej transmisji na żywo potwierdził, że popularna gra MMORPG doczeka się szerszego odświeżenia oprawy graficznej. Nowe informacje pochodzą natomiast z późniejszych rozmów z serwisami Gamer Japan i 4gamer.

- Szczerze mówiąc nie wiem, jak daleko pójdziemy z kompatybilnością PS4 - przyznał. - Z deweloperskiego punktu widzenia, im mniej platform, tym łatwiejsza praca, więc urządzenia, które nie będą poprawnie uruchamiały gry, będą porzucane.

Zobacz na YouTube

Brzmi pesymistycznie. Z drugiej strony, choć Final Fantasy 14 jest dostępne na PlayStation 5, to spore problemy z dostępnością konsoli wpływają na sprzedaż na całym świecie. Dlatego też Yoshida dodał, że dalsze wspieranie PS4 byłoby „idealnym” wyjściem.

- Postaramy się optymalizować grę przez różne patche 6.X, by zaoferować jeszcze bardziej płynne wrażenia - zapewnił.

Aktualizację 6.1 zaplanowano na kwiecień. Łatka 7.0 będzie oznaczała debiut kolejnego dużego dodatku, co powinno odbyć się za około dwa lata. Twórcy nie zamierzają myśleć wtedy tylko o mocnych PC.

- Chcemy się upewnić, że odświeżona oprawa działa płynnie, bez względu na konfigurację komputera - przyznał.

Jeśli o wersji 7.0 mowa, słowem kluczowym dla deweloperów jest podobno „przygoda”. Poza tym szczegóły nie są jeszcze znane, ponieważ treści są w fazie planowania.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

Read this next