Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dlaczego The Crew nie ukaże się na PS3?

Zadecydowały kwestie techniczne.

Ubisoft potwierdził wczoraj, że gra wyścigowa The Crew ukaże się także w wersji na konsole Xbox 360. Dlaczego jednak twórcy nie przygotowują konwersji na PlayStation 3?

„The Crew powstało pierwotnie z myślą o nowej generacji konsol, więc gdy podjęliśmy decyzję o przygotowaniu portu na poprzednią generację, postanowiliśmy skupić się na platformie i architekturze jak najbardziej zbliżonej do nowej technologii, a taką platformą jest Xbox 360” - napisał przedstawiciel firmy w oświadczeniu dla serwisu Kotaku.

„Nie pracujemy obecnie nad wersją dla PS3 i koncentrujemy się na dostarczeniu The Crew równocześnie na PC, PlayStation 4, Xbox One i X360 już 11 listopada” - dodaje Ubisoft.

Takie tłumaczenie wydawcy nie powinno dziwić - PS3 „słynie” z problematycznej architektury, dostarczającej deweloperom wielu problemów.

Za konwersję na sprzęt starszej generacji odpowiada francuskie Asobo Studio, znane najlepiej jako twórcy Fuel.

Już 25 sierpnia rozpocznie się kolejna faza zamkniętych testów gry, tylko na PC. Potrwa do 29 sierpnia. Pod koniec września testy odbędą się jednak także na konsolach nowej generacji. Zapisy trwają na oficjalnej stronie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze