Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dishonored: Death of the Outsider - misja 4: Wykradzione archiwum

W poszukiwaniu Pustki.

Twoim zadanie będzie infiltracja Cesarskiego Konserwatorium, w celu odnalezienia informacji w jaki sposób dostać się do Pustki. W poprzedniej misji zdobyłeś nóż o dwóch ostrzach, którym będziesz mógł zabić Odmieńca. Jeżeli chcesz wypełnić kontrakt: Alvaro i Kongregacja , musisz zabić wszystkich rewidentów i Siostry Zakonu Wyroczni.


Przejrzyj rejestr

Pierwszym celem jest przejrzenie rejestru. Znajduje się on niedaleko punktu startowego. Wyjdź z mieszkania. Z balkonu zobaczysz księgę z rejestrem, którą pilnuje kilkoro strażników. Zabij ich. Pamiętaj, że w pobliżu znajdują się następni przeciwnicy, dlatego pojedyncza eliminacja będzie wskazana, gdyż otwarta walka z tyloma wrogami może zakończyć się porażką. Podejdź do rejestru i przeczytaj go. Twoim kolejnym celem jest Cesarskie Konserwatorium.


Uratuj włamywacza (opcjonalne)

Możesz pominąć to zadanie, jeśli nie jesteś zainteresowany jego wykonaniem. Cortney, która zleci ci zadanie: Uratuj włamywacza spotkasz pod budynkiem, gdzie rozpoczynasz czwarty rozdział. Poprosi cię o sprawdzenie co się dzieje z Lonniem.

W tym celu udaj się do pobliskiego budynku (z czerwonym plakatem, którym zauważysz na elewacji). Na piętrze spotkasz trzech rewidentów, którzy będą chcieli się dostać do mieszkania. Dobrze rzucony granat pod nogi powinien ich załatwić. Następnie wejdź do środka i kieruj się do kuchni. Okaże się, że Lonnie nie żyje. Zabierz z jego ciała list i obrączkę, która leży obok. Wróć do Cortney. W nagrodę otrzymasz monety, których możesz nie przyjąć. Możesz również oddać obrączkę lub zostawić ją dla siebie.


Dotarcie do sklepu czarnorynkowego (opcjonalne)

Droga do sklepu nie jest skomplikowana. Uważaj na rewidentów, którzy kręcą się przed wejściem do budynku. Sklep czarnorynkowy znajduje się na końcu ulicy, na drugim piętrze. Po drodze będziesz musiał utorować sobie przejście, niszcząc deski zasłaniające dziurę w murze. Zbierz kontrakty i zakup niezbędny sprzęt. W ofercie sklepu dostępny jest dokument: Przejście przemytników, dzięki któremu dowiesz się o wejściu do konserwatorium przez kanały.

Wejście do budynku, w którym mieści się czarnorynkowy sklep.

Cesarskie Konserwatorium

Do konserwatorium można przedostać się na kilka sposobów. Najłatwiej jest wejść przez główne wejście po schodach, które znajdziesz blisko księgi rejestru lub po skałach, które otaczają budynek, jednak ta droga prowadzi do tego samego miejsca. Z notatki zakupionej w sklepie czarnorynkowych dowiedziałeś się, że istnieje również wejście przez kanały.


Wejście przez kanały

Naprzeciwko wejścia do sklepu czarnotynkowego znajdziesz boczne przejście do konserwatorium. Idąc po schodach dotrzesz do zamkniętych drzwi. Skręć w lewo i przejdź przez piwnicę. Na końcu pomieszczenia zobaczysz kanał. Zejdź tam i skręć w prawo. Rozbij mieczem deski, następnie wespnij się po ścianie, i idź rurą prosto. Dotrzesz do maleńkiego pomieszczenia, w którym znajdziesz wiele przydatnego uzbrojenia. Nad głową zobaczysz deski - rozbij je, oraz właz, który otwórz. Przedostałeś się do budynku konserwatorium.

Drogą przez kanały dotrzesz do budynku konserwatorium.

Droga do gabinetu kustoszki

W pomieszczeniu jest czterech rewidentów. Zlikwiduj ich po cichu. Są zajęci pracą, więc nie powinno być problemu z cichą eliminacją. Wejdź w głąb piwnicy, a dotrzesz do sali przesłuchań rewidentów. Zabij trzech przeciwników. Za kratami uwieziona jest wiedźma. Możesz ją uwolnić, jeśli masz klucz do pokoju przesłuchań (ma go jeden z rewidentów w tym pomieszczeniu).

Przejdź przez salę przesłuchań. Przedostań się do klatki schodowej z windą. Wejdź po schodach na samą górę, omijając lub zabijając rewidentów - bądź ostrożny. Na górze usłyszysz Siostrę Zakonu Wyroczni. Zajdź ją od tyłu, i zabij ją. Wchodząc na windę, a następnie zeskakując do jej wnętrza, i zabierając książkę Proroctwa Rosewyn wypełnisz kontrakt: Zwędzić proroctwa.

Idź korytarzem prosto, aż zobaczysz schody prowadzące na górę. Dostaniesz się nimi na taras, gdzie przebywa siostra Rosewyn.

Idź dalej korytarzem, zabijając Siostry po drodze. Dotrzesz do pomieszczenia ze schodami prowadzącymi na górę. Wchodząc po schodach usłyszysz rozmowę Sióstr z Alvaro Cardozą (cel kontraktu: Alvaro i Kongregacja). Nie możesz go zabić, jeśli chcesz wypełnić kontrakt, więc obezwładnij go.


Jak zabić Siostry Zakonu Wyroczni i siostrę Rosewyn

Gdy wejdziesz na taras, zobaczysz medytującą siostrę Rosewyn wraz z grupą członkiń zakonu. Skręć w lewo i obejdź Siostry od drugiej strony. Przy szklanym dachu zobaczysz jedną z członkiń Zakonu, więc zajmij się nią. Teraz musisz zabrać siostrze Rosewyn srebroryt. W tym celu musisz pokonać całą grupę wyznawczyń. Możesz to zrobić w różnoraki sposób: zabijając je pojedynczo, na przykład z wolnostrzału lub rzucając granat pod nogi, co może sprawić, że jednocześnie pozbędziesz się kilku sióstr.

Stań do otwartej walki z Siostrami lub zastaw pułapki w korytarzu.

Innym sposobem jest zwrócenie na siebie uwagi. W tym celu udaj się do gabinetu kustoszki i użyj mikrofonu. Wybierz opcję: Sprowokuj Kongregację, co spowoduje, że Siostry niebawem zjawią się w gabinecie.

Wcześniej, przy wejściu na taras i na schodach poustawiaj miny hakowe i ostrza sprężynowe. Zaalarmowani przeciwnicy będą padać jak muchy. Pamiętaj, aby te gadżety nie ustawiać zbyt blisko siebie. Pokaż się również Siostrom, co sprawi, że będą cię gonić, wpadając w pułapki. Możesz też stać blisko wejścia na tarasu i rzucać minami oraz ostrzami sprężynowymi na próg. Za każdym razem, kiedy zginie Siostra, czynność powtórz.

Kiedy uporasz się z Siostrami, zabierz z ciała siostry Rosewyn płytkę srebrorytową.


Odkrycie miejsca wejścia do Pustki

Teraz, gdy masz już srebroryt, udaj się do najbliższego projektora, w celu obejrzenia slajdu. W budynku konserwatorium jest kilka projektorów, na których możesz obejrzeć archiwum. Najprostszym sposobem jest powrót do sali przesłuchań (poziom -1), gdyż większość przeciwników zlikwidowałeś wcześniej, a blisko znajduje się również wyjście z konserwatorium.

Włóż srebroryt do projektora. Po chwili dowiesz się, gdzie znajduje się wejście do Pustki - to kopalnia Shindaerey. Wyjmij płytkę i wróć przez kanały do mieszkania, gdzie rozpocząłeś misję. Kiedy będziesz w środku, podejdź do bagażu, co zakończy rozdział czwarty.Pamiętaj, aby przed zakończeniem rozdziału zrobić zakupy w sklepie czarnorynkowym. W piątej, ostatniej misji nie będziesz miał możliwości zakupienia sprzętu i ulepszania ekwipunku.

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Dishonored: Death of the Outsider

Najnowsze artykuły