Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dishonored: Death of the Outsider - sekrety i znajdźki: misja 2 (Idź za atramentem)

Wszystkie amulety, sejfy i obrazy w drugiej misji.

W drugim rozdziale do odnalezienia jest aż osiemnaście kościanych amuletów i trzy obrazy. Kościane amulety z pewnością przydadzą się, bowiem dzięki nim można ulepszyć statystyki i umiejętności swojej postaci.

Kościanych amuletów należy szukać głównie w pobliżu osób, które są kluczowymi postaciami występującymi w tym rozdziale, czyli: Ivan Jacobi oraz Shan Yun. Cztery amulety można kupić w sklepie czarnorynkowym. Można też okraść z nich sklepikarza, jednak wtedy przestraszy się, i nie będzie można z nim więcej handlować. Dlatego warto ograbić go na końcu misji. Sposób - jak to zrobić - został opisany poniżej, w części z kodami do sejfów.

Lokalizacja kościanych amuletów.

Kościane amulety

1. Jaśniejsze Wejrzenie - na dachu zielonego budynku, który mieści się na placu z posągiem pośrodku. Budynek ten znajduje się na prawo, jeżeli patrzysz w stronę Czerwonej Kameli. Na dach dostaniesz się za pomocą mocy Przeniesienie - przenoś się po lampach i dachach.

Przedostań się na dach zielonego budynku, na którym leży amulet..

2. Przeniesienie - do kupienia lub wykradnięcia ze sklepu czarnorynkowego.

3. Mimikra taktyczna - do kupienia lub wykradnięcia ze sklepu czarnorynkowego.

4. Zefir - do kupienia lub wykradnięcia ze sklepu czarnorynkowego.

5. Wysokie ciśnienie - do kupienia lub wykradnięcia ze sklepu czarnorynkowego.

6. Klątwa wejrzenia - znajduje się na drewnianym meblu, który znajdziesz na środku głównego pomieszczenia w salonie piękności Czerwona Kamelia.

7. Dobry apetyt - w gabinecie stomatologicznym, drugie piętro. Podejdź do regału i naciśnij przycisk, aby otworzyć zasłonę. Budynek znajduje się niedaleko salonu piękności Czerwona Kamelia. Budynek rozpoznasz po dużym zębie przy drzwiach.

8. Akrobata - znajduje się w domu Shana Yuna, na parterze. Wchodząc głównymi drzwiami, udaj się na prawo. Amulet leży na drewnianej gablocie w szklanym słoju, który musisz zniszczyć.

9. Prędki cień - znajduje się w domu Shana Yuna, na pierwszym piętrze, w pokoju, w którym jest zbiornik na tran oraz winda.

10. Krzepa - znajduje się w sejfie w domu Shana Yuna na Górnym piętrze. Otworzysz go umieszczając kartę audiografową: „Uwolnij swoje złote loki, Gloriano” w audiografie, który stoi na biurku niedaleko sejfu. Kartę odnajdziesz w galerii, na niższym piętrze, wyjmując wcześniej zbiornik z tranem, dzięki czemu bezpiecznie będziesz mógł chodzić po tym pomieszczeniu.

11. Twardość - znajdziesz go przy ciele Shana Yuna, który przebywa w sypialni na najwyższym piętrze swojego domu.

12. Cichy hak - znajduje się na placu Calibron, tam gdzie spotkasz Ivana Jacobiego. Amulet leży na biurku za sceną.

13. Mroczna moc - znajduje się pod placem Calibron. Idąc schodami w dół pod sceną i przechodząc przez korytarz i dziurę w murze, trafisz do pomieszczenia, gdzie znajduje się amulet. Amulet leży na półce obok drewnianej ławki.

14. Zwinny wojownik - znajduje się w małym mieszkaniu niedaleko placu bankowego w mieszkaniu nad apteką Cienfuegosa (3 na mapie dzielnicy). Dostaniesz się tam przez okno na piętrze.

15. Żabi skok - w barze Spector, pod ladą barmańska przy, której kręci się Barman.

16. Ostrze pijawki - w barze Spector na niższym poziomie. Amulet leży się na szafce w zamkniętym pomieszczeniu, które znajdziesz między barem a korytarzem. Do pomieszczenia przedostaniesz się za pomocą mocy Wejrzenia i umieszczenia znacznika przeniesienia. Gdy ustawisz znacznik, użyj Przeniesienia, by przedostać do środka.

17. Niecięte bełty - na dachu pod metalowym zbiornikiem. Dostaniesz się tam od strony sklepu czarnorynkowego lub z drugiej strony (przejście obok tamy).

18. Grabarz - leży na stoliku obok leżaka, na tarasie, niedaleko domu Ivana Jacobiego.


Kody do sejfów

1. Znajduje się w domu Shana Yuna na Górnym piętrze. Otworzysz go umieszczając kartę audiografową: „Uwolnij swoje złote loki, Gloriano” w audiografie, który stoi na biurku niedaleko sejfu. Kartę odnajdziesz w galerii, na niższym piętrze, wyjmując wcześniej zbiornik z tranem, dzięki czemu bezpiecznie będziesz mógł chodzić po tym pomieszczeniu. Patrz kościany amulet nr 10.

2. Znajduje się w gabinecie Cristofera Jeirge'a (redakcja gazety). Mając Fiolkę krwi zabraną z gabinetu Ivana Jacobiego, udaj się do redaktora gazety, który ma swoje biuro w budynku na pierwszym piętrze, przy placu przed bankiem Dolores Michaels (5 na mapie miasta). W nagrodę poda ci kod sejfu: 857, który mieści się w redakcji.

3. W zasadzie jest to kod do drzwi, którymi dostaniesz się na zaplecze sklepu czarnorynkowego, gdzie będziesz mógł wykraść kościane amulety oraz inny sprzęt. Używając Wejrzenia przedostań się na zaplecze sklepu, używając kratki, którędy przechodzą szczury. Kiedy będziesz w środku, ustaw znacznik przeniesienia i skorzystać z mocy o tej samej nazwie. Kod do drzwi - 398 - zapisany jest na czarnej tablicy.

Wykorzystaj moc Wejrzenia a następnie Przeniesienia, by przedostać się na zaplecze sklepu przez kratkę.

Obrazy

1. Impresja o Pustce nr 2 - znajduje się w domu Shana Yuna na Górnym piętrze (trzeci poziom) w pokoju, w którym przebywa Shan Yun.

2. Impresja o Pustce nr 3 - znajduje się w domu Shana Yuna na Górnym piętrze (trzeci poziom) w pokoju naprzeciwko windy.3. Rozświetlony szczyt - znajduje się w małym mieszkaniu niedaleko placu bankowego w mieszkaniu nad apteką Cienfuegosa (3 na mapie dzielnicy). Dostaniesz się tam przez okno na piętrze. Obraz jest w tym samym miejscu co kościany amulet nr 14.

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Dishonored: Death of the Outsider

Najnowsze artykuły