Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dishonored: Death of the Outsider - misja 3: Napad na bank, Włamanie do banku

Włamujemy się do banku.

Mając przy sobie dwa klucze do sejfu - zdobyte w poprzedniej misji: Idź za atramentem - będziesz mógł otworzyć sejf, gdzie przechowywany jest nóż. Jednak najpierw musisz włamać się do banku.

Wyjdź ze swojej kajuty i udaj się do Dauda, którego tym razem spotkasz na pokładzie. Porozmawiaj z nim i rusz w stronę kolejki, którą dostaniesz się na teren trzeciej misji. Przyjdzie ci ponownie odwiedzić Górną Cyrię, także eksploracja obszaru powinna być dużo prostsza.

Mapa dzielnicy: Górna Cyria13.

Zadania opcjonalne, które pomogą włamać się do banku

Choć są to zadania opcjonalne, to warto je wykonać, bowiem ułatwią ci wejście do banku. Celami misji pobocznych jest: odwiedzenie sklepu czarnorynkowego (zebranie kontraktów) oraz udanie się do mieszkania dozorcy i pobliskiej apteki.


Przeszukaj mieszkanie dozorcy

Wykonując to zadanie, wpadniesz na trop klucza pozwalającego wejść do banku przez dział czystości. W tym celu udaj się na dach budynku (7 na mapie dzielnicy), którego wejście oznaczone jest wielkim zębem. Budynek znajduje się niedaleko Czerwonej Kameli (2 na mapie dzielnicy), na placu z posągiem pośrodku. Z pewnością go zauważysz, przechodząc przez bramę, idąc od strony kolejki (6 na mapie dzielnicy).

Będąc na dachu, użyj Przeniesienia, i dostań się do mieszkania dozorcy (8 na mapie dzielnicy) przemieszczając się po lampie. W środku przeczytaj list leżący na biurku. Dowiesz się, że dozorca udał się na klif, gdzie chciał odnaleźć zegarek kieszonkowy.

Droga do mieszkania dozorcy.

Przejrzyj kontrakty - dotarcie do sklepu czarnorynkowego

Następnie rusz w kierunku sklepu czarnorynkowego (9 na mapie dzielnicy). Po lampie i dachach dostań się na ulice, gdzie umiejscowiony jest sklep. Wyjdź z mieszkania tym samym oknem, co wszedłeś. Udaj się na dach, który zobaczysz na wprost. Idź wzdłuż zbiornika z wodą. Kiedy dotrzesz do końca dachu, przenieś się na kolejny, położony na lewo. Łączy się on z ulicą, gdzie na dole zobaczysz wejście do sklepu. Tam zbierzesz cztery kontrakty oraz zakupisz sprzęt.

Droga do sklepu czarnorynkowego.

Przeszukaj aptekę

Teraz udaj się w stronę apteki (3 na mapie dzielnicy). Ulicą a dalej po schodach w górę dostaniesz się do apteki. Uważaj na strażników i wilczarza patrolujących ulice i okolicę wejścia do apteki. Używaj Przeniesienia, by ich ominąć lub rozpraw się z nimi. Uwaga! Jeżeli chcesz wykonać kontrakt: Radość kieszonkowca nie możesz zwracać na siebie uwagi. Jeżeli jakiś strażnik zobaczy cię lub ciało, to nie będziesz mógł wypełnić kontraktu.

Kiedy dotrzesz do apteki, zapoznaj się z informacją przyczepioną do drzwi. Okaże się, że apteka jest zamknięta, ale właścicielka - Teresia Cienfuegos - może będzie mogła ci pomóc. Wróć z powrotem na ulicę ze sklepem czarnorynkowym i udaj się do budynku (10 na mapie dzielnicy)położonego na prawo od metalowej stróżówki. Wejdź na drugie piętro i porozmawiaj z Teresią. Opowie ci, że Miksturę makową można zdobyć wygrywając aukcję, odbywającą się na placu Calibron.

Budynek, w którym mieszka Teresia Cienfuegos.

Jak zdobyć miksturę makową

Miksturę można zakupić w czarnorynkowym sklepie, jednak kosztuje ona aż 800 monet. Jeżeli nie chcesz tracić pieniędzy, udaj się na plac Calibron (1 na mapie dzielnicy), gdzie odbędzie się aukcja. Istnieje kilka sposobów na pozyskanie mikstury makowej na aukcji. Najprostszą metodą jest zabicie strażników na placu Calibron i zabranie kluczowego przedmiotu.

Można również zakraść się do pomieszczenia pod sceną - tj. w poprzedniej misji - gdy otwierając klapę, wykradłeś klucz z ciała Ivana Jacobiego. W tym celu przedostań się jak najbliżej schodów, które prowadzą do podziemi pod sceną. Następnie udaj się do pomieszczenia z dźwignią i pociągnij za nią.

Najpierw udaj się po schodach do pomieszczenia pod sceną. Gdy uda ci się wywołać zamieszanie, zakradnij się bliżej sceny i zabierz miksturę makową.

Na placu wybuchnie popłoch. Przejdź przez dziurę w murze i dostań się do klatki schodowej. Udaj się na najwyższe piętro, na balkon. Stamtąd - za pomocą Przeniesienia - przedostań się jak najbliżej mikstury makowej. Dobrym punktem jest dach sceny. Gdy strażnik się oddali, podejdź do mikstury i zabierz ją, po czym jak najszybciej oddal się.

Najciekawszym sposobem uzyskania mikstury makowej jest użycie mocy: Podobieństwo, dzięki czemu będzie możliwe wcielenie się w cywila, i wzięcie udziału w aukcji. W tym celu za pomocą Przeniesienia przedostań się na balkon na placu Calibron, gdzie stoi samotny człowiek. Kiedy aukcja się zacznie, wykorzystaj moc Podobieństwa i zamień się ciałami z cywilem. Po czym zeskocz z balkonu i podejdź do wolnego krzesła pod sceną.

Używając mocy Podobieństwa wciel się w cywila, a następnie weź udział w aukcji.

Wybierając opcje wzięcia udziału w aukcji, będziesz mógł w niej uczestniczyć. Nie wyrywaj się podczas licytacji i poczekaj, aż inni będą przebijać oferty. Kiedy usłyszysz, że prowadzący aukcję będzie bliski jej zakończenia, wtedy zalicytuj. Ostateczna kwota licytacji może się różnić, ale zazwyczaj zakończy się w przedziale 400-500 monet. Po wygranej aukcji podejdź do mikstury makowej i szybko opuść plac.


Jak dostać się do banku

Udaj się w kierunku banku Dolores Michaels (4 na mapie dzielnicy). Na placu przed bankiem roi się od strażników, dlatego lepiej ich ominąć. Przedostań się bliżej banku, przenosząc się od balonu do balkonu po lewej stronie lub wybierz drogę wzdłuż prawej strony placu. Do wnętrza banku można przedostać się na kilka sposobów.

Niezależnie, którą metodę wybierzesz, warto wykonać zadanie opcjonalne:Uśpij personel banku, dzięki czemu łatwiej będzie ci poruszać się wewnątrz budynku bankowego. Sposób jak to wykonać został opisany w sekcji: Winda malarska - wejście przez dach. Niezbędna do wypełnienia tego zadania jest mikstura makowa.


Teren prac - wejście przez kanały

Jest to najtrudniejsza metoda przedostania się do banku, gdyż wymaga szybkiego przemieszczania się i lawirowania między strażnikami, o ile zostawiłeś ich przy życiu. Najpierw musisz wykraść klucz płaski robotnika, dzięki któremu otworzysz włazy z zaworami. Trzymaj się lewej strony placu przed bankiem i idź schodami w dół do pomieszczenia (11 na mapie dzielnicy), gdzie spotkasz pracownika. Zabierz klucz ze skrzynki i wyjdź.

Teraz musisz odkręcić dwa zaworu zlokalizowane przy schodach wejściowych do banku. Gdy to zrobisz, wróć do pomieszczenia, gdzie spotkałeś pracownika i zabrałeś klucz. Wejście przez kanały zostało odblokowane, a ty możesz bez przeszkód dostać się do banku.

Jasną strzałką wskazano drogę do pomieszczenia, gdzie znajdziesz klucz do otwarcia włazów, a ciemniejszymi strzałkami oznaczono położenie zaworów.

Poszukaj dozorcy - wejście przez dział czystości

Jest to najlepsza metoda dostania się do banku. Nie jest skomplikowana, a wejście, którym dostaniesz się do wnętrza, prowadzi najbliżej skarbca, gdzie trzymany jest nóż. Twoim zadaniem jest poszukanie dozorcy, który ma przy sobie klucz do działu czystości.

Trzymaj się prawej strony placu. Ciało dozorcy znajdziesz na klifie (12 na mapie dzielnicy). Zabierz klucz leżący obok. Przejdź na drugą stronę placu, idąc wzdłuż budynku banku i omijając strażników oraz wilczarza. Otwórz drzwi wejściowe (13 na mapie dzielnicy), a następnie klapę od śmietnika, i wejdź do jego środka. Za pomocą wolnostrzału strzel w czerwony przycisk, a śmietnik przejedzie do zamkniętej części. Gdy będziesz w środku przejdź przez drzwi, by dostać się do wnętrza banku.


Winda malarska - wejście przez dach

Z kilku względów również i ta metoda jest korzystna. Po pierwsze, nie jest trudna, a po drugie, wchodząc przez dach możesz użyć mikstury makowej, dzięki której uśpisz personel pracujący w banku. Działanie to jest bardzo pożądane, gdyż sprawi, że nie będziesz nękany przez strażników i osoby pracujące w banku.

Chcąc dostać się na dach, musisz uruchomić windę malarską (14 na mapie dzielnicy), do czego będzie potrzebny pełny zbiornik z tranem. Napełnisz go, zabierając pusty zbiornik i wkładając go do stacji paliwowej. Pociągnij za dźwignię, a wlejesz tran do zbiornika. Te czynności wykonasz po lewej stronie budynku bankowego, niedaleko drzwi do działu czystości (13 na mapie dzielnicy).

Następnie zabierz zbiornik z tranem i przedostań się na drugą stronę - tam gdzie jest winda malarska. Podejdź do szafki zasilającej i włóż pełen zbiornik. Teraz możesz użyć windy. Pociągnij za dźwignię, stojąc na platformie, a wjedziesz na górę.

Na lewo - szafka zasilająca, na prawo - winda.


Za pomocą Przeniesienia przedostań się na dach banku. Zabij lub obezwładnij trzech strażników. Następnie podejdź do szybu wentylacyjnego i wlej miksturę makową, dzięki czemu personel banku nie będzie ci zagrażał. Wejdź przez drzwi, które znajdziesz niedaleko, by dostać się do wnętrza.

Dalsza część opisu przejścia misji została oparta na wejściu przez dach (Winda malarska - wejście przez dach).

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Dishonored: Death of the Outsider

Najnowsze artykuły