Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dishonored: Death of the Outsider - misja 2: Idź za atramentem

W poszukiwaniu ostrza, dzięki któremu będzie możliwe zabicie Odmieńca.

Od Dauda dowiesz się, że boga-Odmieńca można zabić jedynie nożem, który jest dobrze ukryty gdzieś w Karnace. Jednak, aby odnaleźć ostrze, najpierw musisz poznać miejsce jego położenia. Pierwszym punktem gdzie powinieneś się udać jest salon piękności: Czerwona Kamelia, tam Bezocy wykonują swoje charakterystyczne tatuaże.

Na początku rozdziału otrzymasz dar od Odmieńca, czyli moce, które będziesz mógł wykorzystać w walce i eksploracji terenu. Wyjdź z kajuty i porozmawiaj z Daudem. Następnie udaj się na pokład i dalej kieruj się w stronę kolejki - tą samą drogą, którą przemierzyłeś w poprzednim rozdziale. Kolejką przedostaniesz się do dzielnicy: Górna Cyria.

Mapa dzielnicy: Górna Cyria.

Salon piękności Czerwona Kamelia

Po wyjściu z kolejki zauważysz, że brama jest zamknięta. Dzięki mocy: Przeniesienie przedostań się na tras, gdzie grupa muzyków wykonuje piosenkę. Najpierw przenieś się na daszek, a następnie na taras. Główne wejście do Czerwonej Kameli będzie zamknięte, dlatego musisz skorzystać z przejścia prowadzącego na tyły salonu piękności, które odnajdziesz na prawo od drzwi wejściowych.

Na tyły Czerwonej Kameli przedostaniesz się za pomocą mocy Przeniesienie. Strzałką zostało zaznaczone przejście, którym dostaniesz się na tyły budynku.

Po drodze uważaj na wilczarzy - zabij je lub obezwładnij. Kiedy wejdziesz do środka tylnymi drzwiami, otwórz zaryglowane drzwi po prawej stronie korytarza, ale nie przechodź przez nie. Udaj się do pomieszczenia na wprost. Spotkasz tam sprzątaczkę, którą najlepiej jest obezwładnić, aby nie wszczęła niepotrzebnego alarmu. Z jej ciała zbierz klucz do głównych drzwi do salonu piękności, dzięki któremu będziesz mógł wyjść na plac przed Czerwoną Kamelią.

Wejdź do kolejnego pomieszczenia, gdzie na lewo zobaczysz pokój, gdzie Bezocy wykonują swoje tatuaże. Podchodząc do krzesła, możesz wykonać tatuaż, dzięki któremu będziesz mógł wejść do Baru Spector głównym wejściem. Tatuaż sprawi, że nie będziesz atakowany przez osoby znajdujące się tam (ważne, jeśli chcesz wypełnić kontrakty: Porwij barmana i Zaginiony brat .

Na biurku znajdziesz trop prowadzący do Shana Yuna i Ivana Jacobiego.

Idąc na wprost, wejdziesz do pokoju, gdzie na biurku leży księga, która naprowadzi cię na trop związany z Shanem Yunem oraz Ivanem Jacobim.


Droga do sklepu czarnorynkowego oraz domu Ivana Jacobiego

Jeżeli chcesz uniknąć strażników i poszukać najszybszej drogi, która doprowadzi cię do sklepu czarnorynkowego oraz domu Ivana Jacobiego, udaj się na tyły Czerwonej Kameli. W sklepie będziesz mógł zakupić niezbędny sprzęt, ulepszenia i amulety, a także zebrać kontrakty.

Używając Przeniesienia przedostań się przez ogrodzenia, a następnie przenieś się na balkon budynku znajdującego się naprzeciwko. Udaj się na lewo i przenieś się na dach budynku po prawej stronie. Przejdź po nim na drugą stronę ulicy. Poniżej zobaczysz wejście do sklepu, które znajduje się poniżej poziomu ulicy.

Strzałkami została oznaczona droga do sklepu czarnorynkowego oraz domu Ivana Jacobiego.

Teraz musisz przedostać się na drugą stronę ulicy. Najbezpieczniej będzie, jeśli wrócisz na dach, a dalej przenosząc się po lampach dotrzesz do domu Jacobiego. Możesz spróbować zlikwidować pojedynczo strażników, którzy stróżują na ulicy, ale uważaj na wszczęcie alarmu.

Wejdź do budynku, następnie udaj się do gabinetu Jacobiego, mieszczącego się na pierwszym piętrze. Okaże się, że drzwi są zamknięte, a klucz ma przy sobie właściciel gabinetu. Teraz musisz udać się na plac Colibron (1 na mapie dzielnicy), który znajduje się niedaleko.


Wykradnięcie klucza Ivana Jacobiego na placu Colibron

Wyjdź z budynku na ulicę i udaj się na lewo. Uważaj na strażników likwidując ich lub przemieszczając się po cichu. Na końcu ulicy, po lewej stronie zobaczysz schody prowadzące na plac Calibron. Podejdź po cichu bliżej, przejdź przez bramę i ukryj się za skrzyniami pokrytymi białym płótnem. Po czym przenieś się na rury po prawej stronie.

Z tego miejsca masz dobry widok na strażników. Na pewno dostrzegłeś - po lewej stronie placu - schody, które prowadzą do podziemi. Przenieś się w pobliże schodów, ale wtedy kiedy strażnicy nie będą patrzeć na to miejsce, dlatego najlepiej będzie, gdy ich wcześniej oznaczysz za pomocą Wejrzenia.

Zejdź po schodach. W korytarzu uporaj się szybko ze strażnikiem, najlepiej za pomocą wolnostrzału albo elektrycznego pocisku. Idź do pomieszczenia pod sceną, gdzie przemawia Jacobi. Kiedy będzie znajdować się na klapie, pociągnij za dźwignie. Stadnie na dół, a ty zabierz szybko z ciała klucz do jego gabinetu. Wyjdź przez dziurę w murze. Idź dalej, aż dostaniesz się do korytarza, w którym zobaczysz drzwi wyjściowe na ulicę. Odrygluj je i wyjdź na ulicę.

Upewnij się, że Jacobi stoi na klapie - wtedy pociągnij za dźwignię.

Wróć do gabinetu Ivana Jacobiego. Otwórz drzwi kluczem, który przed chwilą zdobyłeś. Zabierz z biurka Jacobiego klucz niezbędny do otwarcia sejfu, gdzie przechowywany jest nóż, dzięki któremu możliwe będzie zabicie Odmieńca. Zabierz również Fiolkę krwi, którą znajdziesz za obrazem sowy. Odszukałeś pierwszy klucz do sejfu. Teraz należy odszukać drugi, który znajduje się w domu Shana Yuna.

Strzałkami został oznaczony klucz do sejfu oraz obraz, za którym znajduje się Fiolka krwi, niezbędna do wykonania zadania opcjonalnego.

Zniszcz dobre imię Ivana Jacobiego (zadanie opcjonalne)

Mając Fiolkę krwi, udaj się do redaktora gazety, który ma swoje biuro w budynku na pierwszym piętrze, przy placu przed bankiem Dolores Michaels (5 na mapie dzielnicy). W nagrodę poda ci kod sejfu: 857, który mieści się w redakcji. W sejfie znajduje się przedmioty, za które otrzymasz monety.


Dotarcie do domu Shana Yuna

Wróć na plac z posągiem pośrodku, tam gdzie znajduje się salon piękności Czerwona Kamelia. Jeżeli za twoim plecami będzie salon piękności, to przed sobą zobaczysz niebieski budynek. Udaj się do mieszkania, które mieści się na piętrze. Możesz się do niego dostać przez drzwi wejściowe na parterze lub otwarte okno na piętrze, używając Przeniesienia. Uważaj na strażników!

W mieszkaniu spotkasz Eolinę Rey. Najlepiej będzie, jak ją szybko obezwładnisz, by nie wszczęła alarmu. Podejdź do biurka i przeczytaj list, dzięki któremu dowiesz się o tajnym kodzie. Znając ten kod, służba wpuści cię do domu Shana Yuna.

Wyjdź z mieszkania i udaj się z powrotem na plac z posągiem pośrodku. Wejdź do budynku, gdzie znajduje się gabinet stomatologiczny - przy drzwiach dostrzeżesz duży ząb. Wejdź do mieszkania na drugim piętrze i przedostań się na taras. W mieszkaniu znajduje się kościany amulet.

Najprostsza droga przedostania się do domu Yuna prowadzi przez taras. Użyj Przeniesienia, aby dostać się na drugą stronę ulicy.

Kiedy będziesz na tarasie, przedostań się do mieszkania mieszczącego się na wprost. Pod budynkiem zauważysz przejście do dalszej części dzielnicy oraz spacerujących strażników. Przejdź przez to malutkie mieszkanko, które w zasadzie składa się z korytarza. Po jego drugiej stronie zobaczysz ulicę oraz dom Shana Yuna.

Używając Przeniesienia przedostań się jak najbliżej domu, ale tak żeby strażnicy cię nie zauważyli. Skorzystaj z Wejrzenia, oznacz ich i poczekaj, kiedy nie będą zwróceni w stronę domu Shana Yuna. Zapukaj do drzwi. Znając tajny kod, służba wpuści cię do środka. Kiedy drzwi się otworzą, obezwładnij służąca i szybko zamknij drzwi za sobą.


Wykradnięcie klucza Shana Yuna z jego domu

Na parterze spotkasz trzech strażników. Zajmij się nimi pojedynczo. Oznacz ich najpierw za pomocą Wejrzenia. W części kuchennej znajduje się winda towarowa, którą możesz dostać się na Piętro prywatnej galerii oraz Górne piętro. Będąc w kuchni obezwładnij pracowników, żeby nie wszczęli alarmu. Przy jednym z ciał znajdziesz Klucz do pokoju z windą.

Windą dotrzesz na wyższe piętra. Karta audiografowa przyda się do otwarcia sejfu.

Za pomocą windy dostań się na Piętro prywatnej galerii. Wyjmij zbiornik z tranem z pojemnika i wyjdź przez drzwi na korytarz (niezbędny będzie klucz, który miał przy sobie pracownik kuchenny). Na tym poziomie znajduje się trzech strażników i służba. Uporaj się z nimi i wejdź do galerii. Jeżeli wyjąłeś wcześniej zbiornik z tranem, to podłoga nie będzie zabezpieczona napięciem. Wyjmij z gabloty kartę audiografową: „Uwolnij swoje złote loki, Gloriano”

Udaj się na wyższy poziom schodami lub windą. Wejdź przez drzwi, które znajdują się naprzeciwko schodów. W środku będzie dwóch strażników. Oprócz nich znajdziesz tam również sejf, który otworzysz, dzięki użyciu karty audiografowej: „Uwolnij swoje złote loki, Gloriano”, umieszczając ją w audiografie - mieszczącego się niedaleko sejfu.W sejfie znajdziesz monety, dokumenty, amulet a przede wszystkim klucz do sejfu, który przyda ci się w kolejnej misji. Nie musisz wchodzić do pokoju, w którym przebywa Shan Yun, choć znajduje się tam trochę skarbów, obraz i amulet. Wyjdź z domu. Możesz teraz udać się do kolejki i zakończyć misję lub wypełnić kontrakty.

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze