Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dishonored 2 - wymagania sprzętowe

Jaki komputer potrzebny jest do uruchomienia gry?

Dishonored 2 ponownie przenosi nas do fikcyjnego świata utrzymanego w klimacie steampunku. Gracz wciela się w postać Corvo Attano lub Emily Caldwin i musi doprowadzić do przywrócenia cesarzowej na tron.

Rozgrywka toczy się w słonecznej Karnace. Metropolia swoją architekturą przypomina nieco miasta państw Europy Południowej. Twórcy mieli zatem okazję do ukazania nieco innego klimatu i zabawy ze światłem słonecznym, którego jest znacznie więcej niż w poprzedniej części.

Studio Arkane postawiło na autorski silnik graficzny Void, porzucając Unreal Engine 3, który służył jako podstawa Dishonored.


Dishonored 2 - wymagania minimalne

Twórcy nie opublikowali jeszcze minimalnych wymagań sprzętowych Dishonored 2. Gra działa jednak na zmodyfikowanym silniku graficznym id Tech, który był wykorzystany między innymi w grze Doom. W tym przypadku do uruchomienia produkcji wystarczyło 8 GB pamięci RAM i karta graficzna Nvidia GTX 670/AMD Radeon HD 7870.

  • System operacyjny: brak informacji
  • Procesor: brak informacji
  • Karta graficzna: brak informacji
  • Pamięć RAM: brak informacji
  • Dysk twardy: brak informacji

Dishonored 2 - wymagania rekomendowane

Rekomendowana specyfikacja również nie jest jeszcze znana, dlatego ponownie warto odnieść się do gry Doom. Twórcy sugerowali komputer z Intel Core i7-3770, 8 GB pamięci RAM oraz kartą graficzną Nvidia GTX 970 lub AMD Radeon R9 290. Układ graficzny z 4 GB prawdopodobnie wystarczy do uruchomienia tytułu w wysokich ustawieniach i rozdzielczości 1080p.

  • System operacyjny: brak informacji
  • Procesor: brak informacji
  • Karta graficzna: brak informacji
  • Pamięć RAM: brak informacji
  • Dysk twardy: brak informacji

Strona techniczna gry

Arkane Studios porzuciło Unreal Engine 3 na rzecz autorskiego Void Engine, który napędza Dishonored 2. Silnik graficzny jest modyfikacją technologii id Tech. Twórcy wyjaśniają, że wycięli lub zmodyfikowali większość elementów i usprawnili efekty graficzne, w tym między innymi system oświetlenia.

Void Engine jest nową technologią, dlatego nie napędzał jeszcze żadnej gry. id Tech był natomiast wykorzystany między innymi w Doomie. Wcześniejszą wersję silnika znajdziemy w takich grach, jak The Evil Within, Wolfenstein: The New Order oraz Wolfenstein: The Old Blood.

Modyfikacja silnika polegała na przystosowaniu go do potrzeb skradanki. Ważną rolę pełni oświetlenie i gra cieni. Pojawi się między innymi rozpraszanie podpowierzchniowe (ang. subsurface scattering).

Będą też zaawansowane efekty pogodowe, które mają realny wpływ na rozgrywkę. Burza piaskowa nie tylko będzie wyglądać efektownie, ale również ograniczy widoczność - zarówno gracza, jak i jego przeciwników.


Więcej informacji: Dishonored 2 - wszystko o grze

Zobacz także: Dishonored 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Dishonored 2 - wszystkie trailery i gameplaye

Na kolejnej stronie znajdują się wszystkie opublikowane do tej pory materiały wideo z gry Dishonored 2 wraz z ich krótkim opisem.

Komentarze