Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dishonored 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, znajdźki, moce i gadżety.

Witamy w poradniku i solucji do Dishonored 2, czyli kontynuacji popularnej gry akcji wydanej w 2012 roku. Tytuł rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części. Po śmierci cesarzowej Emily została nową przywódczynią, która po latach mądrych rządów staje przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Ochronić może ją główny bohater podstawowego Dishonored, czyli Corvo Attano.

W przeciwieństwie do pierwotnej koncepcji, w Dishonored 2 możemy wcielić się w jedną z dwóch postaci, czyli Corvo lub samą cesarzową Emily Kaldwin. Podobnie, jak w poprzedniej części gry tylko od gracza zależy czy postawione przed nim cele zrealizuje niepostrzeżenie i po cichu czy też zdecyduje się na otwartą walkę. W jednym i drugim przypadku z pomocą przyjdą przydatne umiejętności dwójki bohaterów.

W poradniku przygotowaliśmy zestaw porad ogólnych oraz opisy mechanizmów rządzących rozgrywką. Dzięki nim łatwiej zrozumiesz prawidła rządzące grą Dishonored 2. Ponadto znajdziesz tu opisy zdolności specjalnych, szczegółowy opis przejścia kampanii fabularnej oraz szczegółowe wskazówki związane z sekretami. Życzymy przyjemnej zabawy.


Wprowadzenie

Przed rozpoczęciem gry warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami, opisem poszczególnych elementów, przedmiotów i wyposażenia postaci.


Opis przejścia i wszystkie sekrety

W tej sekcji znajdziecie dokładny opis wszystkich misji głównych i pobocznych. Każdą misję będziecie mogli wykonać po cichu lub w otwartej walce.


Porady na start

- Przed przystąpieniem do rozgrywki gra zapyta czy chcemy przebrnąć przez krótki trening. Warto to uczynić, ponieważ przedstawiono w nim podstawowe mechanizmy związane z rozgrywką. Co się tyczy samej kampanii, to należy pamiętać, że przed jej rozpoczęciem zostaniemy zapytani o poziom trudności. NIE polecamy wyboru łatwego, ponieważ nawet dla początkujących rozgrywka może okazać się zbyt łatwa.

- Oprócz chodzenia, biegania i skakania dwójka bohaterów może też wspinać się po różnych obiektach oraz pływać. Wspinanie się jest jednak dość powolne i warto korzystać z mocy Mignięcie/Daleki Chwyt umożliwiających błyskawiczne przemieszczanie się również do miejsc położonych powyżej nas. W przypadku pływania, a konkretnie nurkowania, należy pamiętać o ograniczonym zapasie powietrza (jego wskaźnik pojawi się na ekranie). Jeżeli będziemy przebywać pod wodą zbyt długo, nasza postać zacznie się topić.

- Jeśli chcesz szybko lokalizować sekrety i specjalne przedmioty, korzystaj z Serca, które zdobędziesz niedługo po rozpoczęciu gry. Dzięki niemu możesz lokalizować między innymi runy i tak zwane Kościane amulety, których w grze jest do odnalezienia 100. Możesz ich używać np. do zwiększenia paska zdrowia lub mocy, otrzymywania mniejszych obrażeń czy możliwości szybszego wspinania się. Pamiętaj, aby dobrać te ulepszenia pod taktykę, jaką wybrałeś. Zwracaj też uwagę na opisy tych ulepszeń, niektóre dodają bowiem tylko jeden pozytywny efekt, a inne kilka, ale mogą też mieć oddziaływanie negatywne, o czym lepiej wiedzieć.

- Podobnie, jak w poprzedniej części serii, w Dishonored 2 jest system Chaosu związany z poczynaniami głównego bohatera, co ma związek zarówno z rozgrywką, jak i zakończeniem. Ogólnie mówiąc możesz utrzymać ten wskaźnik na niskim lub wysokim poziomie. W pierwszym przypadku musisz unikać zabijania strażników (możesz ich ogłuszać) i działać po cichu nie wywołując alarmów. Wysoki poziom chaosu jest związany z odwrotnymi działaniami i rozwinie go postać dopuszczająca się zabójstw, niezważająca na skrytość działania, która lubi prowadzić otwartą walkę.

- Należy dodać, że im wyższy wskaźnik chaosu, tym większa liczba przeciwników na mapach w kolejnych misjach. Inaczej będą też reagować na postać głównego bohatera napotkane postacie. Gdy działasz po cichu będą do ciebie nastawieni dość optymistycznie, a jeśli będą widzieć w tobie bezwzględnego zabójcę, to będą rozmawiać z tobą ze strachem w oczach.

- Corvo i Emily posiadają specjalne moce, które przydają się w wielu momentach rozgrywki. Niektóre ułatwiają przemieszczanie się, inne wspomagają cichy styl gry, a kolejne pozwalają efektywniej prowadzić otwartą walkę. Należy jednak pamiętać, że im więcej aktywnych zdolności, tym szybciej spadną nasze zapasy mocy. Dlatego nie warto inwestować we wszystkie umiejętności specjalne, tylko w te związane z naszym stylem gry. Ważne jest też znalezienie odpowiedniego balansu między zdolnościami biernymi i aktywnymi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejść grę bez korzystania z umiejętności.

- Oprócz zdolności bohaterowie dysponują bronią i różnymi gadżetami przydającymi się w różnych sytuacjach. Podobnie jak w przypadku umiejętności, tu również jest warto dobrać ekwipunek do naszego stylu gry. Przykładowo osoby preferujące ciche rozwiązania z pewnością zainwestują w kuszę oraz spory zapas bełtów usypiających, z kolei gracze specjalizujący się w otwartej walce mogą sięgnąć po pistolet i granaty.

- Podczas gry natkniesz się na eliksiry przywracające zdrowie oraz energię potrzebną do korzystania ze zdolności specjalnych. Nie wahaj się ich używać, kiedy sytuacja staje się ciężka, ponieważ nie raz i nie dwa mogą uratować ci życie. W spokojnych momentach przemyśl jednak korzystanie z nich, ponieważ nie ma nic gorszego niż brak eliksiru zdrowia w ekwipunku w momencie, gdy atakuje nas spora grupa wrogów. Bohaterowie mogą przenosić po 10 eliksirów każdego rodzaju. Pamiętaj, że zdrowie możesz przywracać również przy pomocy jedzenia, a moc regeneruje się po pewnym czasie sama.

- Na końcu każdej wykonanej misji pojawia się raport pokazujący twoje statystyki związane między innymi z ilością zabitych lub ogłuszonych wrogów, a także listą cennych rzeczy, jakie udało ci się zdobyć oraz ile ominąłeś. Jeśli jesteś typem kolekcjonera, to na tej podstawie możesz wrócić do misji i postarać się zdobyć wszystkie ważne przedmioty.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Dishonored 2

Najnowsze artykuły