Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - Miasto tuneli (2-2): kopalnia, Łata Hiena (Patches)

Przedzieramy się przez kopalnię i tunele.

Tę lokację w Demon's Souls odblokujesz, dopiero gdy zabijesz Pancernego Pająka, którego leże znajduje się na końcu Kuźni (2-1) w Tunelu Kamiennego Kła.

Lokacja: Tunel Kamiennego Kła - Miasto tuneli (Region 2-2)

Od razu za klińcem znajduje się rozwidlenie dróg.

  • Korytarz na prawo (A) - tutaj znajduje się skrót do bossa.
  • Korytarz na lewo (B) - tędy także dojedziesz do bossa, ale dłuższą drogą. Mimo wszystko warto zwiedzić tę część lokacji, by zebrać wartościowe przedmioty i cenne doświadczenie.

Korytarz na prawo - skrót do bossa (A)

Idąc w prawo (A), przejdź przez wąski korytarz, w którym staw czoła kopaczom. Gdy dojdziesz do przepaści, spójrz w prawo - wzdłuż skał znajduje się ścieżka (1), która doprowadzi cię do drewnianego mostku.

Musisz zejść na dół, skacząc z drewnianych kładek na niższe poziomy. Ostrożnie wybieraj miejsca, z których możesz skoczyć. Skorzystaj z trybu fotograficznego, aby swobodnie przesuwać kamerę - to pomoże ci zorientować się w otoczeniu i wybrać odpowiednie miejsce do zeskoku.

Kiedy dotrzesz na dół, zaatakują cię przeciwnicy. Możesz ich zignorować i wbiec szybko do tunelu. Skręć w prawo, by dotrzeć do areny walki z bossem: Mieszkańcem Płomieni.


Korytarz na lewo - dalsza część lokacji (B)

Wchodząc do tego korytarza, uważaj na wagoniki, na których świecą się żółte kule (2). Kiedy do nich podejdziesz, wybuchną i zadadzą ci ogromne obrażenia, dlatego musisz ich unikać. Szybko przebiegnij obok, wówczas nie powinny być groźne.

Dotrzesz do pomieszczenia, w którym znajduje się winda (3) i dalsza część tunelu (4). Uważaj na przeciwnika, który kryje się za rogiem.

Idąc dalej tunelem (4), dojdziesz do urwiska nad lawą. Po drodze niszcz barykady i zabij kopaczy. Jeśli czujesz się na siłach, możesz zeskakiwać z kolejnych drewnianych kładek, by zebrać wartościowe przedmioty lub wróć tu później, jeśli nie chcesz ryzykować.

Skorzystaj z windy (3) i zjedź na dół. W tej części lokacji uważaj na dwa czerwone fantomy - są to bardzo trudni przeciwnicy. Nie walcz z nimi jednocześnie. Wywab najpierw jednego, a potem zajmij się kolejnym.

W tym miejscu znajdują się dwa korytarze.

  • Na końcu korytarza z drewnianą nadbudówką (5) znajduje się pomieszczenie, w którym przebywa wiele jaszczurek. To doskonałe miejsce, by pofarmić kamienie, które wykorzystasz do ulepszania broni. Za pierwszym razem nie będziesz w stanie zabić wszystkich stworzonek, więc wracaj tu tak często jak to możliwe, by zdobyć cenne materiały kowalskie.
  • Przechodząc przez drugi, długi korytarz (6), w którym uważaj na zdradliwe rozpadliny, wrogów czających się za rogiem i wybuchające świetliki, dotrzesz do urwiska nad lawą. Jeśli poszedłeś dalej tunelem (4), który znajdował się poziom wyżej, a potem zeskoczyłeś po drewnianych kładkach, to również dotrzesz do tego miejsca.

Po lewej stronie spotkasz postać - Łatę Hienę, Patchesa (7) - która zaoferuje ci skarb (8). Zachęci cię, abyś po niego poszedł. Gdy się zgodzisz, okaże się, że nieznajomy wpuścił cię w maliny, gdyż wielki ognisty robal (9) zatarasuje ci drogę, gdy tylko sięgniesz po przedmiot (8): maczugę. Musisz go zabić, by przejść dalej. Uważaj jednak, bo robal wybucha, gdy zadasz mu śmiertelny cios (wycofaj się w odpowiednim momencie, by nie otrzymać obrażeń).

Gdy uda ci się ubić robala, porozmawiaj z Łatą, a wręczy ci Pierścień odporności na ogień. A jeśli po wszystkim zabijesz go, otrzymasz Pierścień złodzieja.

Kontynuuj podróż w dół lokacji. Krętą ścieżką (10) dotrzesz do wejścia do zagmatwanego systemu tuneli (11). Uważaj po drodze na licznych przeciwników, których spotkasz.

Gdy wejdziesz w głąb tunelu, musisz liczyć się z tym, że możesz łatwo zgubić się. Poniżej podajemy instrukcję, dzięki której najszybciej trafisz do areny walki z bossem, co nie znaczy, że musisz z niej skorzystasz. Warto bowiem przemierzyć te korytarze, by poszukać wartościowych przedmiotów.

  • Kiedy dotrzesz do pierwszego rozwidlenia, skręć w prawo (12).
  • Potem, przy kolejnym rozwidleniu, skręć w lewo (13).
  • Długim korytarzem dotrzesz do pomieszczenia, w którym wejdź do kolejnego tunelu (14). Najpierw jednak musisz zeskoczyć na ziemię z dość dużej wysokości, więc uważaj. Kiedy spadniesz na ziemię, wynurzą się przeciwnicy. Możesz ich zignorować i iść dalej.
  • Następnie skręć w prawo, a zobaczysz przed sobą mgłę - za nią znajduje się arena walki z bossem: Mieszkańcem Płomieni.

Następnie: Demon's Souls - Podziemna świątynia (2-3), boss: Smoczy bóg

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Czeluść Deprawacji (5-1): Brudna kobieta

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Demon's Souls

PS5, PS3

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.
Komentarze