Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - boss: Mieszkaniec Płomieni

Ognisty boss.

Z Mieszkańcem Płomieni zmierzysz się na końcu lokacji Miasto tuneli w Tunelu Kamiennego Kła. Jest to przeciwnik, który zadaje dosyć duże obrażenia, więc należy stanąć z nim w szranki, dopiero gdy twoja postać będzie odpowiednio wysoki poziom duszy.

Do tej walki warto się odpowiednio przygotować:

 • Z racji, że boss zadaje głównie obrażenia od ognia, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt (pancerz, pierścień) chroniący przed tym żywiołem. Pierścień odporności na ogień będzie więc bardzo przydatny. Możesz go zdobyć od Łaty Hieny (ang. Patchesa).
 • W tym starciu przydatny będzie lekki pancerz, który nie krępuje ruchów. Boss jest zwinny i szybki, a nosząc sprzęt ważący mniej niż 50% ciężaru ekwipunku, twoje ruchy i przewroty będą dłuższe i szybsze. Ciężki pancerz, choć ochroni cię bardziej przed ciosami przeciwnika, sprawi, że będziesz dużo wolniejszy.
 • Zaopatrz się w jak najwięcej przedmiotów leczniczych i - ewentualnie - cudu Leczenie, twoja postać potrafi korzystać z tego rodzaju mocy. Dosyć trudno uniknąć ciosów bossa, więc leczenie w tej walce jest istotne.

Poniżej przedstawiamy porady i wskazówki, dzięki którym pokonasz Mieszkańca Płomieni:

 • Jeśli używasz magii, trzymaj bossa na dystans i atakuj go czarami z oddali.
 • Jeśli używasz broni białej, walcz w pół-dystansie. Walka na odległość nie ma sensu, bo o wiele trudniej się kontratakuje. Natomiast jeśli będziesz stał zbyt blisko przeciwnika, będziesz miał mniej czasu, by wykonać skuteczny unik. Odsuń się więc od bossa - dzięki temu łatwiej będziesz kontrolować jego ruchy.
 • Podczas walki uważaj na fragmenty lawy (1), które są częścią podłogi. Jeśli wejdziesz na nie, otrzymasz obrażenia, więc za wszelką cenę unikaj tych miejsc. Staraj się trzymać z dala od lawy. Kiedy będziesz czekał na atak przeciwnika, nie stój blisko magmy.
 • Ataki bossa są szybkie i zadają duże obrażenia, ale są wyraźnie sygnalizowane, więc obserwuj wroga i reaguj na jego ciosy.
 • Lepszym sposobem na obronę przed atakami bossa jest wykonanie uniku (przewrotu) niż zasłonięcie się tarczą. Tarcza bowiem nie zapewni na 100% ochrony przed ogniem. Z drugiej strony, aby obronić się przed atakiem Mieszkańca Płomieni należy wykonać przetoczenie w odpowiednim momencie, bo zasięg jego ataku jest duży.
 • Dlatego nie można stać blisko bossa. Warto odsunąć się, by mieć więcej czasu na reakcję. Unik możemy wykonać na bok lub do tyłu. Jednak przewrót w lewo lub w prawo sprawi, że będziesz mógł wykonać kontratak.
 • Kiedy uda ci się ominąć atak przeciwnika, szybko podejdź do jego pleców i wyprowadź serię uderzeń, a potem odsuń się i przygotuj do obrony.
 • Walcząc z nim staraj się cały czas go zachodzić od tyłu lub od boku, wówczas masz większą szansę, że boss wyprowadzi atak, które w ogóle nie trafi w ciebie.
 • Kiedy zauważysz, że przeciwnik się wycofuje, to jest to odpowiedni moment, by skorzystać z leczenia.

Następnie: Demon's Souls - Podziemna świątynia (2-3), boss: Smoczy bóg

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - boss: Wysysacz

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze