Skip to main content

Demon's Souls - Czeluść Deprawacji (5-1): Brudna kobieta

Kręta droga do bossa.

Czeluść Deprawacji jest pierwszą lokacją w rejonie Doliny Bluźnierstwa. Trafisz tutuj bezpośrednio ze Spójni.

Lokacja: Dolina Bluźnierstwa - Czeluść Deprawacji (Region 5-1)

Kiedy przeniesiesz się do tej lokacji, dobrze się rozejrzyj. Wejdź po drewnianej kładce (1) na górę. Wchodząc, uważaj na przeciwnika.

Idź dalej ścieżką wzdłuż skał (2). Ostrożnie stawiaj kroki, gdyż po chwili spadną kamienie na ziemię. Na końcu ścieżki znajduje się drabina, którą zejdziesz na dół.

Zanim przejdziesz po deskach (3) na drugą stronę, opuść kładkę (4), by dostać się na platformę (5), na której znajdziesz Talizman Boga - przedmiot służący do rzucania cudów.

Następnie idź w dół, aż dotrzesz do mostu. Przejdź na drugą stronę, gdzie czeka cię kolejna potyczka z oponentami. Zejdź po drabinie (6), a potem kieruj się w dół ścieżki.

Dotrzesz do kolejnego mostu. Skręć w prawo (7). W drewnianym budynku uważaj na nieruszających się przeciwników z pęcherzami (8). Jeśli możesz, załatw ich z dystansu. Jeśli się do nich zbliżysz mogą cię zatruć (użyj Lotosu arystokraty, jeśli zostaniesz zatruty).

Zejdź poziom niżej. Po drodze spotkasz Brudną kobietę (9), handlarkę, u której kupisz kilka wartościowych przedmiotów.

Idź dalej. Na dole uważaj na szczury, które roznoszą zarazę. Ich również pozbądź się z dystansu. Jeśli cię zarażą, użyj Lotosu wdowy, by zniwelować ten negatywny efekt.

Idź ścieżką wzdłuż skał (10), na końcu której czeka cię trudna walka z przeciwnikami. Wywabiaj wrogów pojedynczo i szczególnie uważaj na największego oponenta. Nie walcz z nim na stromej ścieżce. Jeśli cofniesz się i zwabisz go do siebie, istnieje szansa, że zaklinuje się, gdy spróbuje wejść poziom wyżej - wówczas możesz zadać mu obrażenia z dystansu.

Gdy przejdziesz przez ścieżkę (10), idź w górę, a potem przejdź przez most. Idąc w dół, dotrzesz do areny walki z bossem - Wysysaczem.

Następnie: Demon's Souls - Miasto tuneli (2-2): kopalnia, Łata Hiena (Patches)

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Obrzeża wyspy (4-1): Demon strażniczy, ruiny

Zobacz także