Skip to main content

Dead Space - twarz Isaaca: jak wygląda

Dlaczego wygląda inaczej.

Przez większą część Dead Space Remake główny bohater skrywa swoją twarz po hełmem. W oryginale do ostatnich sekund przygody nie wiedzieliśmy, jak Isaac Clarke wygląda. Czy nowa wersja kultowego horroru przynosi zmiany w tej kwestii?


Na tej stronie:


Czy można zobaczyć twarz Isaaca

W Dead Space Remake możemy zobaczyć twarz Isaaca już na samym początku przygody. Jeszcze podczas sekwencji wprowadzającej, gdy Isaac wraz z resztą załogi dopiero zmierza na Ishimurę na pokładzie USG Kellion, możemy dowolnie obracać kamerą. Umożliwia to spojrzenie na twarz Isaaca.


Dlaczego Isaac wygląda inaczej

Jeżeli graliście w oryginał, z pewnością od razu zwrócicie uwagę na zmieniony wygląd protagonisty. W oryginalnym Dead Space oraz w sequelach wyglądał on zupełnie inaczej.

Różnica jest bardzo widoczna. W Dead Space Remake Isaac ma nie tylko zupełnie inną strukturę twarzy, ale nawet inny kolor oczu czy włosów. Jest jednak uzasadnienie, dlaczego twórcy zdecydowali się na tak drastyczną zmianę.

Otóż w oryginalnym Dead Space model twarzy Isaaca wzorowany był na aktorze Maxie Shippee. W sequelach głosu protagoniście użyczał jednak inny aktor, Gunner Wright. Również mimika Gunnera Wrighta była nakładana na model oparty o twarz Maxa Shippee.

W Dead Space Remake twórcy postanowili zrezygnować z oryginalnego modelu i stworzyli nowy, w całości oparty na wyglądzie aktora głosowego Gunnera Wrighta, który powraca do roli Isaaca w najnowszej wersji gry. Można zatem powiedzieć, że Isaac wygląda teraz tak, jak brzmi.

Następne: Dead Space - leczenie: jak uzupełniać zdrowie

Spis treści: Dead Space Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - drugi tryb broni: jak włączyć

Zobacz także