Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space Remake z datą premiery. Gra ukaże się na początku 2023 roku

Pokazano też kulisy odświeżania grafiki.

EA ujawniło dokładną datę premiery remake’u Dead Space. Nowa wersja słynnego horroru ukaże się 27 stycznia 2023 roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Odświeżona edycja gry powstaje od podstaw na silniku Frostbite, a za projekt odpowiada studio Motive. Deweloperzy przekonują, że są ogromnymi fanami serii i zapewniają, że traktują cykl „z należytym szacunkiem”.

- Czynimy ogromne postępy na drodze do wersji alfa i z radością ogłaszamy, że gra zadebiutuje w styczniu przyszłego roku. Nie możemy się doczekać, aż gracze, zarówno ci starsi, jak i nowi, zobaczą, jak podnieśliśmy jakość oryginalnego doświadczenia w nadchodzącym remake'u, aby było ono równie niezwykłe dla tej generacji - mówi Philippe Ducharme, starszy producent tytułu.

Datę premiery ogłoszono przy okazji przeprowadzonej dzisiaj transmisji, w trakcie której opowiedziano o procesie odświeżania oprawy wizualnej Dead Space. Skupiono się między innymi na grafice w kontekście horroru i immersji, czyli wsiąknięcia użytkownika w świat przedstawiony.

W trakcie godzinnego pokazu deweloperzy przybliżyli kulisy powstawania różnych elementów produkcji, w tym lokacji, efektów specjalnych oraz oświetlenia. Autorzy zaznaczyli, że modele postaci i obiektów zrekonstruowano, by były „jak najbardziej dopracowane i szczegółowe”.

Remake odświeży grafikę, ale nie zmieni założeń fabularnych. Tak jak w pierwowzorze, wcielimy się w Isaaca Clarka - inżyniera wysłanego z zadaniem naprawy statku kosmicznego USG Ishimura.

Na miejscu bohater odkrywa, że członków załogi dotknęła tajemnicza plaga, która przemieniła ludzi w potwory zwane nekromorfami. Śmiałek musi stanąć do walki o przetrwanie i odnaleźć ukochaną, uwięzioną na pokładzie okrętu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Dead Space (remake)

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze