Skip to main content

Dead Space Remake przeraża ceną? Na PC jest znacznie taniej

Spora różnica.

Choć Dead Space Remake nie jest do końca nową produkcją, to cenę ma jak najbardziej współczesną, zwłaszcza na konsolach. Część graczy nie jest zadowolona z takiej sytuacji.

Wczorajsza prezentacja rozgrywki zbiegła się ze startem zamówień przedpremierowych. Za wersje PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S zapłacimy więc 349,90 zł, podczas gdy na Steamie jest już dużo taniej - 269,90 zł, całe 80 zł mniej.

Jest też odsłona Deluxe, gdzie różnica jest jeszcze większa: 299,90 zł na PC w porównaniu z 399,90 zł na konsolach. W przypadku sprzętu Microsoftu i Sony dodać można 10-procentowe obniżki, jeśli jesteśmy abonentami Game Pass lub EA Play.

I choć niższe kwoty zakupu na komputerach osobistych były kiedyś standardem, to w ostatnich latach widełki zaczęły się zawężać. Warto również pamiętać, że choć Dead Space Remake to całkowicie przebudowana i rozszerzona produkcja, to sięga jeszcze 2008 roku.

„Remake Dead Space wygląda świetnie, ale nie zamierzam kupować go raz jeszcze za 70 dolarów. Poczekam, aż cena spadnie” - komentuje jeden z graczy na Twitterze. „Remake Dead Space kosztuje 70 funtów na konsolach, ale już 50 funtów na PC. Konsolowa kradzież w biały dzień” - narzeka ktoś inny.

Nie brakuje też głosów, według których zakres wykonanych prac tłumaczy wyższą kwotę zakupu (choć już nie różnicę w porównaniu z komputerami). Studio Motive dodaje zadania poboczne czy też głos dla głównego bohatera, który w oryginale był niemy.

Zobacz także