Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 wciąż żyje i wkrótce znów zostanie zapowiedziane

Nacisk na kooperację.

Dead Island 2 zniknęło z radarów po pierwszej zapowiedzi w 2014 roku, choć później nie brakowało nieoficjalnych doniesień o stanie gry. Znany i sprawdzony insider Tom Henderson twierdzi teraz, że tytuł jest w końcowej fazie produkcji i jeszcze w tym roku doczeka się ponownej zapowiedzi.

Insider w artykule na stronie Try Hard Guides powołuje się na własne źródła, które ponoć mają wgląd w plany studia Dambuster. Dead Island 2 mielibyśmy ponownie zobaczyć w czwartym kwartale tego roku, prawdopodobnie podczas The Game Awards. Wydawca spodziewa się premiery jeszcze w tym roku fiskalnym, czyli przed końcem marca 2023 roku.

Tytuł ma położyć nacisk na rozgrywkę w kooperacji i wprowadzić około 5-6 zupełnie nowych postaci. Akcja ma mieć miejsce w kilku lokacjach, w tym w Hollywood oraz San Francisco. Henderson wspomina też, że według jego informatorów produkcja gry odbywa się bez większych komplikacji, a ci, którzy już w nią grali, nie mogą doczekać się premiery.

Dead Island 2 pierwotnie miał opracować Techland, ale deweloperzy woleli skupić się na Dying Light, więc produkcję przejęło studio Yager Development. Rok po zapowiedzi gry na E3, wydawca Deep Silver zdecydował o przeniesieniu prac do Dambuster Studios. Powodem miała być niezgodność wizji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dead Island 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze