Skip to main content

Dead Island 2 nadciąga? Kolejne wskazówki na temat premiery

W oczekiwaniu na zapowiedź.

Po ośmiu latach rozwoju, Dead Island 2 wydaje się być coraz bliżej premiery. Po sugestiach z ubiegłego tygodnia, teraz o grze mówił sam wydawca.

Embracer Group to firma, do której należy między innymi Deep Silver, odpowiedzialne właśnie za projekt z zombie. Podczas niedawnej konferencji z inwestorami jeden z uczestników dyskusji zszedł na temat tytułu.

- [Projekt] jest najwyraźniej aktywny i sam spodziewam się, że zadebiutuje w następnym roku fiskalnym. Czy to rozsądne założenie i czego możemy oczekiwać po grze, która powstaje od jakichś 10 lat? - zapytał analityk Oscar Erixon z firmy Carnegie.

Zobacz na YouTube

- Nie mogę wypowiadać się na temat Dead Island 2, ponieważ wydawca nic takiego nie ogłaszał. Ale dopiero co powiedzieliśmy, że mamy nieogłoszony jeszcze jeden tytuł AAA... Jeśli sądzisz, że to Dead Island 2, to nie mogę dużo więcej skomentować - odparł dyplomatycznie Lars Wingefors, dyrektor generalny Embracer.

- Ale jestem podekscytowany tym nieogłoszonym tytułem - dodał menedżer, śmiejąc się wraz z prowadzącym spotkanie. Premiera w następnym roku fiskalnym oznaczałaby debiut najpóźniej w marcu 2023 roku.

Nie jest to więc oficjalne potwierdzenie, lecz pomiędzy wierszami można zapewne wyczytać, że mowa właśnie o Dead Island 2, zapowiedzianym jeszcze w 2014 roku i rozwijanym obecnie przez Dambuster, studio należące do Deep Silver.

To już trzecia - po Yager i Sumo Digital - firma zajmują się produkcją. Samą serię zapoczątkował polski Techland, który - zamiast zająć się sequelem - preferował stworzenie własnej licencji o podobnych założeniach - Dying Light.

Zobacz także