Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead by Daylight - latarka: jak oślepiać i ogłuszać zabójcę

Obezwładnianie przy pomocy latarki.

Latarka to dość niepozorny przedmiot w Dead by Daylight. Na pierwszy rzut oka służy wyłącznie do rozświetlania okolicy, jednak może być wykorzystana do ogłuszenia zabójcy. Z tej strony dowiesz się jak to uczynić.

Latarka (1) jest relatywnie powszechnym przedmiotem, na który trafisz w trakcie rozwoju krwistej sieci. W czasie rozgrywki - jeśli zabierzesz ją ze sobą na mecz - możesz ją aktywować by wyemitować wiązkę światła (2).

Nie służy ona jednak do oświetlania, a do obrony przeciwko zabójcy. Jeśli poświecisz mu prosto w oczy wtedy, gdy niesie kogoś w drodze do haka, wróg zostanie na moment ogłuszony i upuści twojego sojusznika.

W trakcie korzystania z latarki musisz bardzo uważać, gdyż jej ładunki - przedstawione za pomocą wskaźnika (3) obok ikony przedmiotu - błyskawicznie się wyczerpują. Możesz je co prawda zwiększyć za pomocą dodatków jak i lepszej jakości latarki, postaraj się jednak wykorzystywać ją tylko wtedy, gdy może to przynieść efekt - jak ogłuszenie zabójcy w trakcie przenoszenia ocalałego.

Pamiętaj też, że urządzenie to nie działa w sytuacji, gdy zabójca nikogo nie niesie - nie licząc kilku typów zabójców, którym wyłączysz tym ich zdolność specjalną, kompletnie on tego nie odczuje. Szkoda więc wykorzystywać ładunki i niepotrzebnie ujawniać swoją pozycję.

Następnie: Dead by Daylight - skradanie się: jak chowac się przed zabójcą

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - skrzynka z narzędziami: jak korzystać, naprawa, sabotaż

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dead by Daylight

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze