Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead by Daylight - właz: jak znaleźć i uciec z mapy

Alternatywny sposób na wygraną dla ocalałego.

Właz to dodatkowy, awaryjny sposób na ucieczkę przez ocalałego w Dead by Daylight. Pojawia się w losowym miejscu na mapie i pozwala ewakuować się bez konieczności naprawy wszystkich generatorów. Jest tutaj jednak pewien haczyk - o którym poczytasz na niniejszej stronie.

Właz pojawia się na starcie każdego meczu w losowym miejscu - choć możesz wykorzystać niektóre dary by zwiększyć szansę na zmaterializowanie się np. w chacie czy piwnicy zabójcy. Początkowo jest on zamknięty (1) i ocalali ani zabójca nie mogą wchodzić z nim w interakcję.

By się otworzył (2) musisz pozostać jedynym ocalałym przy życiu - reszta musi zostać poświęcona bądź zabita. Wtedy wystarczy do niego podbiec i wcisnąć przycisk, by uciec przez właz (3). Alternatywnie możesz wykorzystać jeden z przedmiotów, klucz, by otworzyć przejście - nawet jak reszta drużyny wciąż żyje.

Z włazem są jednak związane dwa problemy. Po pierwsze, jest on nieoznaczony na mapie - musisz znaleźć go samodzielnie i zapamiętać jego lokalizację na wypadek, gdybyś pozostał sam i przejście by się otworzyło. Jedyną informacją, że jesteś w pobliżu, jest cichy efekt dźwiękowy. Po drugie, zabójca może do niego dotrzeć i go zatrzasnąć, zamykając awaryjne wyjście.

Następnie: Dead by Daylight - ekwipunek: jak zakłądać przedmioty

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - brama: gdzie jest, jak uciec z mapy

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze