Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowe Total War: Arena dostępne dla każdego

Ruszyła otwarta beta.

W strategię Total War: Arena mogą już zagrać wszyscy zainteresowani - gra oficjalnie wkroczyła do fazy otwartych testów beta na PC.

By pobrać instalator, wystarczy odwiedzić stronę projektu.

Arena to darmowa odsłona popularnego cyklu Total War. Gra stawia jednak nacisk na rozgrywkę w trybie multiplayer i nie oferuje typowej dla serii kampanii.

Podstawą zabawy są starcia armii składających się maksymalnie z 30 oddziałów jednostek piechoty, kawalerii czy łuczników. Po każdej stronie konfliktu występuje nawet 10 graczy - każdy kieruje wyłącznie 3 oddziałami.

Niezbędna jest więc odpowiednia taktyka, zgranie i komunikacja oraz obserwowanie wszystkich ruchów sojuszniczych jednostek.

Twórcy przygotowali kilka frakcji, a każda specjalizuje się w nieco innej dziedzinie. Są tu także generałowie, którzy wspierają swoje oddziały dodatkowymi zdolnościami - nie są jednak tak potężni jak bohaterowie w Total War: Warhammer.

Nie wiadomo jeszcze, do kiedy potrwa otwarta beta, ale Wargaming i deweloperzy zapewniają, że gra jest już - pod względem mechaniki i podstaw rozgrywki - ukończona. Kolejne miesiące to dalszy rozwój, między innymi poprzez dodawanie nowych frakcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze