Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serwery Total War: Arena zostaną wyłączone w lutym

Gra nie spełniła oczekiwań twórców.

Przedstawiciele firm Wargaming oraz Creative Assembly poinformowali, że serwery darmowej i nastawionej na sieciowe zmagania strategii Total War: Arena zostaną wyłączone 22 lutego 2019 roku.

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie produkcji wyjaśniono, że podczas trwających obecnie otwartych testów projekt nie spełnił oczekiwań. W związku z tym podjęto decyzję o zakończeniu dalszego rozwoju tytułu.

Zapewniono, że wyłączenie Total War: Arena nie poskutkuje zwolnieniem deweloperów odpowiedzialnych za grę - projektanci wykorzystają zdobyte doświadczenie i opracowane rozwiązania techniczne w kolejnych odsłonach serii. Creative Assembly podkreśliło też, że nie zrezygnuje z tworzenia pozycji multiplayerowych.

Zobacz też: Total War: Arena to udany eksperyment

Osoby, które w becie rozegrały co najmniej 100 potyczek, otrzymają miesiąc konta premium do World of Tanks, World of Warships i World of Warplanes. Do wymienionych tytułów autorzy przeniosą także niewydane zasoby złota kupionego za pieniądze. Wszyscy gracze mogą również odebrać za darmo jedno DLC do Medieval 2, Rome 2, Attila lub Warhammera.

Total War: Arena łączy elementy gatunku MOBA i strategii. Podstawą zabawy są starcia armii składających się maksymalnie z 30 oddziałów jednostek piechoty, kawalerii czy łuczników. Po każdej stronie konfliktu występuje nawet 10 użytkowników.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze