Skip to main content

Dark Souls 3: The Ringed City - demony Cierpiący i z Czeluści, Książe demonów (boss)

Walka z trzema bossami podczas jednego starcia.

Walka z tymi bossami podczas pierwszego starcia może cię zaskoczyć. Starcie rozpoczyna się od walki z dwoma bossami: Demonem z czeluści i Cierpiącym demonem. Po ich pokonaniu pojawi się trzeci, kluczowy boss: Książe demonów. O ile walka z dwoma pierwszymi demonami jest w miarę łatwa, to pojedynek z Księciem demonów może okazać się nie lada wyzwaniem.

Arena walki z bossami znajduje niedaleko ogniska: Wśród Strażnicy Żniw . Po przeniesieniu się do ogniska, idź prosto w kierunku przepaści i skocz w dół. Kiedy spadniesz, po chwili rozpocznie się walka.


Do tej potyczki dotrzesz eksplorując lokację Ruiny Strażnicy Żniw. Dotarcie tutaj opisaliśmy na następującej stronie - Dark Souls 3: The Ringed City - Ruiny Strażnicy Żniw, cz. 2.


Dojdź do końca drogi i skocz z przepaści, żeby rozprawić się z demonami.

Jak pokonać Demona z czeluści i Cierpiącego demona

Obydwa demony mają podobne ataki i moce, dlatego też taktyka na walkę z nimi jest podobna. Jednak każdy z demonów może znajdować się w dwóch fazach: zmożonego ataku oraz odpoczynku. Demon w fazie zmożonego ataku nabiera intensywniejszych kolorów (dominuje płomienny pomarańczowy i soczysty czerwony), jest bardziej agresywny, szybszy i potrafi zadać serię ciosów.

Demon w fazie spoczynku charakteryzuje się stonowanymi kolorami. Jest spokojniejszy i raczej zostaje w tyle. Wtedy też zadaje ataki dystansowe - wypluwa toksynę. Kiedy boss przechodzi do fazy zmożonego ataku, oprócz zmiany koloru, można rozpoznać go po skowycie, który z siebie wydaje. Zmiana fazy nie jest jednorazowa - kiedy demon przejdzie w fazę zmożonego ataku, po jakiś czasie musi odpocząć, po czym znowu przechodzi do ataku i tak w kółko, póki go nie pokonasz.

Po lewej demon w fazie spoczynku, po prawej szarżujący demon.

Rodzaje ataków:

 • Atak łapami (fizyczne obrażenia) - można się uchronić przed nimi tarczą.
 • Ogniste ataki - przyda się zwiększona obrona pancerza przed ogniem.
 • Atak toksyną - uważaj w szczególności na gazy wypuszczane przez demony, gdyż mogą doprowadzić do zatrucia się toksyną (bardzo szybko skraca się pasek życia). Warto mieć przy sobie Kępkę kwitnącego fioletowego mchu, która niweluje obrażenia od toksyny.

Taktyka:

 • Skup się na jednym demonie - zabij go i zajmij się drugim demonem. Walka z jednym bossem jest prostsza. Kiedy demon będzie w fazie ataku, drugi prawdopodobnie będzie odpoczywał, wtedy skup się na tym pierwszym. Atakuj go i obserwuj drugiego bossa. Kiedy drugi demon będzie w fazie ataku, uciekaj i poczekaj, aż ten pierwszy znowu przejdzie do fazy wzmożonego ataku. W ten sposób skupisz się na jednym bossie.
 • Gdy obydwa demony będą w fazie zmożonego ataku - uciekaj i poczekaj, aż jeden z nich przejdzie do fazy odpoczynku. Walka z dwoma szarżującymi bossami jest trudna.
 • Podczas walki z bossem trzymaj drugiego demona na dystans. Kiedy podejdzie - wycofaj się.
 • Wykorzystaj przestrzeń - arena walki jest spora, więc jest gdzie uciekać i jest sporo miejsce do zwabienia demona.
 • Atakuj bossa będąc pod nim - dostań się tam przetaczając się lub biegnąc, co zmniejszy prawdopodobieństwo otrzymania obrażeń. Wykonaj serię ataków i odskocz w bezpieczne miejsce.
 • Atakuj demony również kiedy odwrócą się. Stanie się tak, gdy wykonają serię ataków, wtedy będziesz mógł podbiec i zadać im obrażenia.
 • Oszczędzaj estusy - przydadzą się na walkę z Księciem demonów. Dlatego nie szarżuj podczaj walki z Demonem z czeluści i Cierpiącym demonem. Ostrożnie wybieraj momenty do ataku, żebyś nie musiał za często się leczyć.

Jak pokonać Księcia demonów

Książe demonów to bardzo wymagający przeciwnik. Mimo, że będziesz walczył już tylko z jednym bossem, to jego ataki zadają duże większe obrażenia niż Cierpiącego demona i Demona z czeluści. Książe demonów ma również więcej punktów życia. Charakteryzuje się ponadto szerszym wachlarzem ataków.

Ogniste ataki dystansowe Księcia demonów.

Rodzaje ataków:

 • Atak łapami (fizyczne obrażenia) - można się uchronić przed nimi tarczą.
 • Ogniste ataki - przyda się zwiększona obrona pancerza przed ogniem.
 • Naskoki - demon unosi się w powietrzu i atakuje z góry.
 • Ataki dystansowe: kule ognia i ognisty promień - zadają wiele obrażeń; najlepiej uchronić się przed nimi przetaczając się.

Spis treści: Dark Souls 3: The Ringed City - poradnik i opis przejścia

Następnie: Dark Souls 3: The Ringed City - Strażnica mauzoleum


Taktyka:

 • Skracaj dystans - zawsze bądź blisko, a najlepiej pod bossem. W ten sposób unikniesz jego śmiercionośnych ataków dystansowych. Kiedy demon odleci, pobiegnij w jego stronę, uniemożliwiając mu wystrzelenia kul ognia i rażeniem ognistym promieniem.
 • Kiedy demon uniesie się w górę - uciekaj biegnąć lub przetaczając się, żeby uchronić się przed atakiem z powietrza.
 • Będąc blisko demona (pod nim lub za nim) - atakuj go serią ciosów, obserwując jednocześnie jego ruchy.
 • Po zadaniu serii ciosów będziesz miał szanse na oddanie specjalnego ciosu w głowę zabierającego sporo punktów życia. Doskocz wtedy do głowy demona i zadaj mu cios.

Nagrodą za pokonanie Księcia demonów jest jego dusza.

Read this next