Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark Souls 3: The Ringed City - Ruiny Strażnicy Żniw, cz. 2

Górna część bagien - likwidacja skrzydlatej istoty przy ognisku.

Wejdź po konarze, po którym dotarłeś do kreatury połączonej ze skrzydlatą istotą. Przeskakując na kolejny konar, dotrzesz do skalistej drogi (na lewo od dachów chat). Podążaj dalej tą drogą. Czeka cię trudna walka z Zoey, pustynną piromantką. Zoey ma w zanadrzu kilka ataków, które mogą odebrać ci znaczną część punktów życia.

Przede wszystkim uważaj na jej ataki dystansowe - rzuca kulami ognia. Przy bliższym kontakcie uderza ognistym mieczem oraz batem. Atakuj ją i odskakuj, gdyż jej ciosy odbierają dużą część energii, kiedy zasłaniasz się tarczą. W obronie bardziej zalecane jest stosowanie uników, niż korzystanie z tarczy.


Pierwszą część opisu tej lokacji znajdziesz po kliknięciu w następujący link - Dark Souls 3: The Ringed City - Ruiny Strażnicy Żniw, cz. 1.


Zoey, pustynna piromantka, to wymagający przeciwnik.

Zwróć uwagę, że Zoey leczy się za pomocą mikstury, więc nie pozwól jej na to, natychmiast ją atakując. Z jej ciała zabierz czar Płomienny wachlarz. Nieopodal leżą zwłoki - zabierz Pryzmat. Idź dalej skalistą drogą, aż dotrzesz do konara - spójrz w prawo i zbierz: Kaptur piromantki pustyni.

Kiedy wejdziesz na konar, w oddali zobaczysz skrzydlatą istotę, którą spotkałeś niedaleko ogniska: Ruiny Strażnicy Żniw. Twoim celem będzie dobiegnięcie do końca konara, ale najpierw zeskocz na prawy konar i zbierz Migoczący tytanit. W tym miejscu będziesz niewidoczny dla skrzydlatej istoty.

Droga po konarach prowadząca do ogniska.

Dojdź do końca tego konara. Poniżej zobaczysz dwa rozgałęziające się konary. Zeskocz na ten po prawej, a ten po lewej będzie osłoną przed atakami skrzydlatej istoty. Z tego miejsca dostrzeżesz niżej położone ruiny, do których musisz się udać. Pobiegnij do końca konara i skocz na mur ruin. Biegnij w stronę płonącego znaku i skocz na niższy poziom, gdzie czeka na rozpalenie nowe ognisko: Wśród ruin Strażnicy Żniw.

Mając przed sobą ognisko i widok na niebo - udaj się w prawo i wskocz w dziurę w murze. Zabij kreaturę, dzięki czemu pozbędziesz się raz na zawsze skrzydlatej istoty. Niedaleko leży Żar. Wejdź po konarze na górę, a następnie przejdź po dachach i zbierz Boskie błogosławieństwo. Teraz możesz udać się do ogniska: Wśród Strażnicy Żniw i kontynuować swoją podróż lub zwiedzić do końca okolice ogniska: Ruiny strażnicy Żniw w celu zebrania pozostałych przedmiotów.


Eksploracja terenu przy ognisku

Po uporaniu się z drugą skrzydlatą istotą możesz teraz swobodnie zebrać przedmioty, do których wcześniej dostęp był utrudniony. Przejdź albo przenieś się do ogniska: Ruiny Strażnicy Żniw. Idź główną drogą, po prawej zobaczysz przedmiot do zebrania leżący na konarze. Skręć w prawo, a zobaczysz wspomniany konar. Wejdź po nim i zbierz Migoczący tytanit.

Jeżeli wcześniej nie zebrałeś Grudki tytanitu, to będzie czekała na ciebie za jedną ze skał, która wcześniej służyła ci za zasłonę przed atakami skrzydlatej istoty. Kieruj się do zadaszonego szałasu. Rozpraw się z dwoma potworkami, które będą na tyłach obiektu i zbierz Strój piromantki pustyni. Teraz udaj się skalistą drogą prowadzącą na dół. Po drodze zbierz Grudkę tytanitu, a na samym końcu urwiska zgarnij Tarczę ogromnych drzwi.


Spis treści: Dark Souls 3: The Ringed City - poradnik i opis przejścia

Następnie: Dark Souls 3: The Ringed City - demony Cierpiący i z Czeluści, Książe demonów (boss)


Skocz na dół i zbierz Łuskę tytanitu.

Wróć się na górę i udaj się do przejścia, które prowadzi na bagna. W środku ruin zaatakują cię dwa potworki. Po lewej stronie zbierz Żar. Wyjdź z ruin, udaj się na lewo i idź po obalonym murze. Idź prosto wzdłuż konara i zeskocz z wyrwy w murze. Na dole zbierzesz Łuskę tytanitu.

Teraz udaj się do ogniska: Wśród Strażnicy Żniw i kontynuuj przygodę.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze