Skip to main content

Dark Souls 3: The Ringed City - Strażnica mauzoleum

Docieramy do Miasta Pierścienia.

Po walce z demonami podejdź do ogniska i rozpal je. Niedaleko wejścia do ruin leży Mały sztandar emisariusza. Zabierz go i wejdź do ruin, a następnie podążaj do klifu drogą prowadzącą pod ziemią. Będąc na klifie pokaż sztandar i obejrzyj film przerywnikowy. Zostaniesz przeniesiony przez gargulce do nowej lokacji: Miasto Pierścienia.

Kiedy będziesz na ziemi, obróć się i zabierz Łuskę z tytanitu. Następnie podążaj drogą w dół, rozpal ognisko Strażnica mauzoleum i porozmawiaj z NPC.

Po prawej stronie znajduje się ognisko. Porozmawiaj z NPC, który siedzi po lewej stronie.

Zanim dotrzesz do ulic miasta, musisz uporać się wielką postacią przyzywającą zjawy, których nie można zniszczyć standardową bronią. Dopiero gdy zabijesz wielką postać, zjawy znikną. Niestety, ale droga do wielkiego przeciwnika jest długa, co sprawia, że wezwane zjawy łuczników zabiją cię zanim dotrzesz do celu.

Przed sobą zobaczysz drogę i kamienie nagrobne. Gdy podejdziesz bliżej, w oddali pojawi się wielka postać, która wezwie łuczników. Łucznicy niezwłocznie wycelują w ciebie, a jeżeli nie uciekniesz - zginiesz od ich strzał. Poczekaj, aż znikną i skocz ze schodów w prawo. Wejdź pod schody. Następnie kierując się w prawo, obejdź ścianę o kształcie kopuły i zabierz: Hełm, Zbroję, Rękawicę oraz Nogawice z ruin.

Miejsce, w którym znajdziesz zestaw pancerza.

Kieruj się w stronę postaci wzywających łuczników - trzymaj się prawej strony. Lawiruj pomiędzy płytami tak, żeby zawsze być osłoniętym przynajmniej z dwóch stron, wtedy strzały łuczników nie dosięgną cię. Biegnij, gdy łucznicy zaczną znikać. Najpierw ukryj się za pierwszym rzędem płyt [1A], następnie pobiegnij do trzeciego rzędu [1B] (drugi pomiń). Po prawej zobaczysz kolisty taras widokowy. Pobiegnij w jego stronę, zeskocz na niższy poziom [1C] i potem na kolejny.

Znajdziesz się w bezpiecznym miejscu. Za tobą będzie Dusza przygnębionego rycerza. Na wprost ujrzysz robaka po zabiciu, którego wyskoczy Migoczący tytanit oraz Łuska z tytanitu. Idąc wzdłuż muru budynku dojdziesz do drabiny. Wejdź po niej i schowaj się za płytę nagrobną. Podejdzie do ciebie dwóch przeciwników, a w oddali pojawi się postać wzywająca łuczników.

Chowaj się za płytami przed ostrzałem łuczników. Zeskocz z tarasu na niższy poziom, gdzie będziesz bezpieczny.

Kiedy łucznicy z góry zaczną znikać, pobiegnij po schodach i skręć w prawo. Zobaczysz schody w dół - zejdź po nich, a strzały łuczników nie dosięgną cię. Pojawi się natomiast duch z wielkim młotem. Nie możesz go zniszczyć, więc oddal się od niego.

Wejdź po drabinie na górę. Schowaj się za zasłoną. Poczekaj na odpowiedni moment i pobiegnij po schodach w górę a potem po kolejnych w dół.

Jak zabić postać z łucznikami

Stojąc na schodach prowadzących w dół będziesz w miejscu, w którym łucznicy cię nie dosięgną. Jeżeli teraz wrócisz do postaci wzywającej duchy, łucznicy, przed którymi wcześniej uciekałeś, nie pojawia się. Podbiegnij do wielkiej postaci i zadaj jej kilka ciosów. Prawdopodobnie po chwili pojawią się obok niego nowi łucznicy, więc szybko pobiegnij do krawędzi i zeskocz na schody. Czynność musisz powtarzać do skutku uważając również przy tym na ducha z młotem.

Po zabiciu wielkiej postaci otrzymasz Boskie błogosławieństwo oraz Grudkę tytanitu, która będzie leżeć niedaleko. Teraz kiedy nie będą pojawiać się łucznicy, możesz swobodnie eksplorować drogę między ogniskiem a miejscem, w którym zabiłeś wielką postać. W komnacie pod wzniesieniem znajdziesz Skryte błogosławieństwo, a na drodze do ogniska zbierz: Dużą duszę zmęczonego wojownika, Grudkę tytanitu oraz Żar.

Niestety, ale jeżeli skorzystasz z ogniska, wielka postać odrodzi się. Dlatego jeśli zostało ci kilka estusów, to kontynuuj podróż. Zejdź po schodach. Po drodze porozmawiaj z pająkowatą kreaturą. Idź dalej. Uważaj na wyskakującego z wnęki przeciwnika. Niedaleko zobaczysz kolejnego oponenta siedzącego na krawędzi. Gdy podejdziesz bliżej, z rogu po lewej stronie wyskoczy kolejny niemilec.


Spis treści: Dark Souls 3: The Ringed City - poradnik i opis przejścia

Następnie: Dark Souls 3: The Ringed City - Wewnętrzny pierścień murów


Skręcając w lewo dojdziesz do ogniska.

Idąc cały czas w dół uważaj na pojawiających się wrogów, którzy mogą wyjść z różnych miejsc. Idź do końca drogi, zbierz Kamień oczyszczenia i skręć w lewo. Wejdziesz do pomieszczenia z trzema rozwidlającymi się drogami i ogniskiem. Rozpal ognisko o nazwie: Wewnętrzny pierścień murów.

Read this next