Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark - Poradnik

Jak grać w Dark? Zobacz najważniejsze porady i wskazówki.

Dark to skradanka, której głównym bohaterem jest wampir, dysponujący szerokim wachlarzem nadnaturalnych mocy. Tytuł został wydany 4 lipca 2013 roku. Szczegóły w naszej recenzji.

Jak grać w Dark? Poniżej znajdziesz zestaw porad, które pomogą ci jak najlepiej wykorzystać umiejętności Erica Bane'a.

Porady i wskazówki

- Wkraczając na nowy obszar poświęć kilka minut, by ustalić, którzy przeciwnicy widzą się wzajemnie. Nie zniechęcaj się, jeśli w pierwszych kilku podejściach wywołasz alarm - czasem wrogowie widzą więcej niż powinni. - Pamiętaj, by zabijać przeciwników po cichu i chować ciała. Zachowując dyskrecję i nie wzbudzając alarmów otrzymasz trzy razy większe nagrody, niż za wycinanie sobie drogi siłą.

- Jak najszybciej ulepsz wampirzy wzrok i umiejętności związane z krwią. Od pewnego momentu ofiary, na których będziesz w stanie się pożywić będą występowały rzadko, więc zdobywanie dwóch punktów krwi zamiast jednego jest niezwykle ważne.

- Skakanie przez cienie pozwala ignorować pole widzenia przeciwników, tak długo, jak miejsce do którego skaczesz jest poza zasięgiem ich wzroku. Jak najszybciej zwiększ jego zasięg, hałas jaki wywołujesz skokami często nie ma znaczenia.

- W pierwszej kolejności ulepszaj moce pasywne, które nie zużywają krwi. Przez większość gry nie będziesz potrzebować więcej niż jednej zasilanej osoczem mocy.

- Dobrym wyborem na początek jest moc pozwalająca zabijać przeciwników na odległość. Jest ona co prawda dość hałaśliwa bez ulepszenia, jednak działa przez ściany i pozwala usuwać strażników, do których nie jesteś w stanie normalnie podejść.

- Stawiaj na jakość, nie na ilość. Wyższe poziomy umiejętności są ważniejsze, niż dostęp do wielu sztuczek. Szczególnie cenne są ulepszenia, które sprawiają, że działasz ciszej lub szybciej.

- Większość grup strażników ma ślepy punkt - jeden z nich nie jest obserwowany przez swoich kolegów. Jeśli nie widzisz sposobu, by podejść do grupy z tej strony, skorzystaj z mocy pozwalającej usunąć słabe ogniwo na odległość. Upewnij się tylko, że zrobisz to po cichu.

- Pamiętaj, że zasięg wzroku strażników ograniczony jest nie tylko przez przeszkody, ale także przez odległość - jeśli znajdziesz się odpowiednio daleko, będziesz w stanie wyssać krew z jednego strażnika stojąc na oczach drugiego.

- Na poziomach z przełącznikami, komputerowymi terminalami i podobnymi „miejscami akcji" ścieżki strażników zmieniają się po wykonaniu każdego celu misji. Zadbaj o to, by ukrywać ciała w ciemnych, niedostępnych zakątkach, do których strażnicy nigdy nie wejdą.

- PDA z danymi podświetlane są na fioletowo kiedy używasz ulepszonego wampirzego wzroku. Staraj się je zbierać, ponieważ są one warte więcej doświadczenia niż zabicie strażnika.

- Staraj się wyeliminować jak najwięcej strażników na swojej drodze. Dark jest co prawda skradanką, jednak usuwanie wrogów jest jednym z głównych źródeł punktów doświadczenia.

- Pamiętaj, że kiedy wrogowie są zaalarmowani, każde znalezione ciało wydłuża czas polowania na ciebie, możesz jednak wykorzystać alarmy na swoją korzyść podczas walk z bossami. Jeśli zgrupujesz dużą ilość zwłok w niewielkiej odległości od siebie, wspomagający najważniejszego wampira strażnicy skupią się w miejscu, znalezienia trupów, z dala od swojego szefa.

- Pamiętaj, że walki z końcowymi przeciwnikami podzielone są zazwyczaj na kilka etapów i dotarcie do końca potrafi zająć wiele czasu. Oszczędzaj możliwość zapisania gry jak najdłużej, by nie powtarzać wielokrotnie godziny podkradania się do przeciwnika.

- Jeśli alarm utrzymywać się będzie dostatecznie długo, polujący na Erica przeciwnicy zbadają każdy zakątek poziomu. Nie pozostawaj zbyt długo w jednym miejscu lub ukryj się w sąsiednim obszarze, aż alarm ucichnie - wrogowie nie pójdą za tobą do następnej planszy.

- Uważaj na błędy silnika fizycznego - zdarza się, że stojący przy barierkach przeciwnicy potrafią przeniknąć przez zasłonę i spaść prosto pod nogi patrolu, który udało Ci się już ominąć.

- Zachowania przeciwników są opisane niezbyt elastycznymi skryptami. Jeśli grupa wrogów stoi w jednym miejscu i rusza się dopiero, gdy podejdziesz dostatecznie blisko, możesz spokojnie usunąć jednego lub dwóch strażników zanim dotrą na swoje ustalone pozycje, nie martwiąc się o reakcje ich kolegów.

- Unikaj walk z więcej niż jednym przeciwnikiem. Eric atakuje zdecydowanie zbyt wolno, by poradzić sobie z ogniem z kilku karabinów.

- Między misjami możesz uzupełnić zapas krwi za barem i pijąc krew jednej z klientek Sanktuarium. Korzystaj z tej opcji kiedy tylko możesz, ponieważ twoja krew nie jest uzupełniana automatycznie.

- Pamiętaj, że Eric jest bezradny wobec cywilów - nie może ich zabić, ogłuszyć, ani żywić się na nich. Jeśli natomiast wejdzie w ich pole widzenia, możesz mieć pewność, że podniesiony zostanie alarm.

- Nie próbuj zabijać idących w twoim kierunku przeciwników czając się za rogiem. Patrolujący strażnik jest w stanie wypatrzeć Erica zanim zdąży on zaatakować.

- Wbrew informacjom przedstawionym w grze, przez bariery UV nie da się zwyczajnie przejść - musisz przez nie przebiec, a to z kolei wywołuje sporo hałasu. Jeśli musisz forsować taką przeszkodę, upewnij się, że nikt tego nie zobaczy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze