Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 Widmo Wolności - Zasady gry

Podpinamy się do sieci lokalizacyjnej.

Podczas przygotowań do misji odbicia Songbird w dodatku Phantom Liberty do gry Cyberpunk 2077 będziemy musieli zdobyć specjalny wszczep, pozwalający V przybrać postać całkowicie innej osoby - misja główna Zasady gry.


Na tej stronie:


Weź udział w briefingu

Zadanie rozpocznie się po odczekaniu ok. 24 godzin po zakończeniu poprzedniej misji Czarne czy czerwone. Po otrzymaniu sygnału od Reeda kierujemy się do baru The Moth, po czym wchodzimy na zaplecze i zjeżdżamy windą do kotłowni. Na dole rozmawiamy z Reedem i Alex. Możemy też wysłuchać historii o akcji w Kolumbii.

Podążamy za agentami, siadamy przy stole i poznajemy szczegóły akcji. Następnie udajemy się za Alex do innej części pomieszczenia i podnosimy ze stołu urządzenie otwierające zamek. Następnie wjeżdżamy windą na górę i opuszczamy lokal. Naszym kolejnym zadaniem będzie wpięcie się do sieci lokalizującej pojazdy.


Porozmawiaj z Songbird

W czasie drogi do kolejnego celu zadania skontaktuje się z nami Songbrid, która poprosi o spotkanie. Udajemy się na wskazane miejsce w godzinach od 23:00 d 1:00 lub czekamy na pobliskiej ławce. Po tym pojawi się hologram Songbird, za którym podążamy przez zarośla. So Mi zaprowadzi nas do niewielkiego obozu, gdzie rozmawiamy z nią o jej życiu przed dołączeniem do FIA.

Po spotkaniu dzwonimy do Reeda i informujemy go, że zgodnie z relacją kobiety Hansen jest gotowy do przeprowadzenia transakcji. Możemy też wbrew prośbie netrunnerki powiedzieć mu więcej o spotkaniu albo po prostu przemilczeć ten temat nie wybierając dodatkowej opcji dialogowej. Tak czy inaczej po telefonie kierujemy się do przekaźnika.


Uzyskaj dostęp do przekaźnika

Podążając za znacznikiem dotrzemy do kościoła w dzielnicy Pacyfica. Korzystając ze stojącego tam rusztowania wchodzimy na dach. Następnie znajdujemy wysoki maszt komunikacyjny - to punkt dostępu, którego szukamy. Podchodzimy do instalacji i podpinamy się do złącza osobistego. Po chwili okaże się, że jeden punkt dostępu nie wystarczy do złamania zabezpiezceń. Udajemy się za nawigacją do kolejnego punktu.

Dostajemy się na dach ceglanego budynku i odszukujemy punkt dostępu. Na miejscu spotkamy dwójkę dzieci i nieprzytomną kobietę. Możemy z nimi porozmawiać. Przy próbie ściągnięcia danych z przekaźnika okaże się, że sprzęt nie działa. Dziewczynka Luka powie, że trzeba zrestartować agregat zasilający maszt i poprowadzi nas do niego za tysiąc eurodolarów. Możemy się zgodzić albo nie.

Generator znajdziemy w innej części dachu, obok paneli solarnych. Restartujemy go i wracamy do masztu, skąd pobieramy dane. Po chwili dostaniemy SMSa od Reeda. Agent potrzebuje nieco czasu, żeby namierzyć poszukiwanych netrunnerów. Możemy poczekać kilka godzin na telefon lub w międzyczasie opcjonalnie skorzystać z zaproszenia Alex do baru.

Po powrocie do baru siadamy obok agentki, rozmawiamy z nią i popijamy alkohol. Po chwili kobieta podejdzie do szafy grającej. Jeśli chcemy, to możemy z nią zatańczyć i wymienić jeszcze kilka zdań. Jeśli po wyjściu z baru Reed dalej się z nami nie skontaktował, to możemy przyspieszyć czas lub zająć się czymś innym.


Udaj się do kliniki Faridy

Po otrzymaniu telefonu od Reeda zostajemy wysłani do Ripperdoca w celu zainstalowania unikalnego wszczepu. Udajemy się za znacznikiem do wskazanego miejsca w Dogtown i dzwonimy przez domofon, po czym podajemy hasło „Podobno zbierasz pamiątki z czasów Wojny Unifikacyjnej”. Następnie kobieta wpuści nas do środka.

W gabinecie rozmawiamy z Faridą i Reedem, który również się tam pojawił. Kiedy agent opuści pomieszczenie, zgodnie z instrukcją Faridy siadamy na fotelu i oglądamy scenkę operacji. W międzyczasie rozmawiamy z Johnnym, który wyrazi swoje zdanie o ostatnich wydarzeniach i planie Reeda. Po operacji opuszczamy gabinet. Na tym misja zakończy się, Farida stanie się dostępna jako Ripperdoc, a my rozpoczniemy kolejne zadanie - Kryzys tożsamości.

Następnie: Cyberpunk 2077 Widmo Wolności - Kryzys tożsamości

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Cyberpunk 2077 Widmo Wolności - Czarne czy czerwone?

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze