Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 Widmo Wolności - Człowiek, który zabił Jasona Foremana

Ścigamy groźnego mordercę.

Grając w dodatek Phantom Liberty do gry Cyberpunk 2077 możemy przyjąć kilka zleceń od fixera znanego jako Mr. Hands. W ramach jednego z nich będziemy na prośbę mieszkańców Dogtown poszukiwać groźnego dezertera z Barghestu, który bestialsko zamordował kilka osób - kontrakt Człowiek, który zabił Jasona Foremana.


Na tej stronie:


Spotkaj się z Brainą

Po dotarciu na miejsce kontaktu i wysłuchaniu wprowadzenia Handsa mamy spotkać się z niejaką Brianą. Kobietę znajdziemy w Longshore Stacks w godzinach od 22:00 wieczorem do 6:00 rano. W odpowiedniej godzinie wchodzimy na teren osiedla i rozmawiamy z Brianą, która będzie w pobliżu reszty żałobników.

Następnie podążamy za kobietą po schodach. Briana opowie nam o zajściu i poprosi o zabicie Leona Rindera. Wypytujemy kobietę o wszystko, po czym schodzimy na dół. Warto jeszcze zrobić drobne śledztwo, skanując za pomocą Kiroshi kilka śladów po walce. W pobliżu żałobników znajdziemy skrytkę (1), ślady po kulach (2) oraz plamy krwi (3). Natomiast odwracając się możemy zeskanować jeszcze zniszczony samochód (4) oraz ślady butów na ziemi (5).

Następnie wchodzimy do ekranu dziennika i łamiemy zabezpieczenia z otrzymanej od Briany drzazgi „Zapis rozmowy: Jason Foreman i Slava Makarov” i czytamy zapisany na niej tekst. Znajdziemy ją pod zakładką „Zaszyfrowane”. Mając już wszystkie potrzebne poszlaki kierujemy się za znacznikiem do dzielnicy Pacifica do dawnego motelu. Przed wejściem spotkamy Kosiarza. Przekradamy się lub siłą wdzieramy się do środka.


Znajdź Rindera - boss: Yasha Ivanov

Wewnątrz trafimy na kolejną sporą grupę kosiarzy. Korzystamy ze schodów, aby dostać się na piętro budynku, gdzie czekają kolejni wrogowie. Po drodze po kolejnych piętach możemy też poszukać za pomocą Kiroshi kolejnych poszlak, ale nie jest to konieczne. Biegniemy do końca korytarza i wchodzimy na drugie piętro kolejną klatką schodową.

W rogu piętra zobaczymy drzwi zasłonięte przez zniszczony regał. Kiedy spróbujemy je otworzyć zaatakuje nas niejaki Ivanov. Nie jest on przeciwnikiem stosującym bardzo wymyślne taktyki. Poza posiadaniem większej ilości zdrowia od standardowych przeciwników, kosiarz co jakiś czas włącza niewidzialność, aby schować się gdzieś na piętrze, a także rzuca granaty z trującym gazem. Te potrafią stosunkowo szybko opróżnić nasz pasek zdrowia, więc gdy Yasha go użyje, to warto rozważyć ucieczkę na inne piętro lub stosować często leki i przetrwać atak.


Leon Rinder - zabić, oszczędzić czy wysłać na leczenie

Po pokonaniu Ivanova wracamy do leżącego na łóżku Rindera. Siadamy na krześle i możemy porozmawiać z zabójcą, albo od razu go zastrzelić. Jeśli zdecydujemy się na rozmowę, to poszukiwany opowie nam, że nie pamięta zajścia w Dogtown i cierpi na jakąś chorobę, z którą żaden ripper nie mógł sobie poradzić. Mając dość cierpienia postanowił sprzedać Kosiarzom swoje wszystkie wszczepy.

W wypadku, gdy sprawdziliśmy wcześniej wszystkie ślady w Stacks, to możemy opowiedzieć Rinderowi przebieg wydarzeń. Po tym dialogu Johnny zasugeruje, że Leon może cierpieć na cyberpsychozę. Jeśli wcześniej wykonywaliśmy misje z serii Podejrzenie Cyberpsychozy dla Reginy Jones, to możemy przedyskutować to z Silverhandem przed podjęciem ostatecznej decyzji. W kolejnym dialogu przystawiamy mężczyźnie pistolet do głowy.

Teraz podejmiemy ostateczną decyzję. Możemy zabić Rindera zgodnie z kontraktem, kazać mu zadzwonić do Reginy i udać się na leczenie, albo opuścić broń i wziąć jego nieśmiertelnik jako dowód, że go zabiliśmy. W tym wypadku były żołnierz da nam namiary na swoją skrytkę, co rozpocznie misję poboczną Niedźwiedzia przysługa, a po jakimś czasie przez telefon także kod do otwarcia skrytki.

Tak czy inaczej po zdobyciu nieśmiertelnika wracamy do Briany w Dogtown i dajemy jej przedmiot. Po chwili zadzwoni także Mr. Hands który za wykonaną robotę prześle nam wypłatę w wysokości 8 tysięcy eurodolarów. Na tym zadanie zakończy się.

Następnie: Cyberpunk 2077 Widmo Wolności - Niedźwiedzia przysługa

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Cyberpunk 2077 Widmo Wolności - Gra o nic

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze