Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 na PS4 i PS4 Pro - porównanie od Digital Foundry

Analiza wydajności na konsolach Sony.
  • Digital Foundry poddali analizie Cyberpunk w wersji na konsole Sony
  • Na PS4 rozdzielczość spada do 720p, a wydajność poniżej 20 FPS

Nasi koledzy z brytyjskiego Digital Foundry opublikowali nagranie, w którym porównali Cyberpunk 2077 w wersji na PS4 i PS4 Pro.

Należy nadmienić, że wideo przygotowano w oparciu o wersję sprzed aktualizacji o numerze 1.04, która wyeliminowała część raportowanych usterek i poprawiła działanie produkcji.

Na bazowym PlayStation 4 gra stosuje dynamiczną rozdzielczość - maksymalna osiągana wartość to 900p, ale w trakcie wędrowania przez ulice Night City potrafi spaść nawet do 720p. W efekcie na ekranie widoczne są różne artefakty graficzne.

Jak zwracają uwagę dziennikarze, na modelu Pro jest nieco lepiej, ponieważ gra działa nawet w 1188p, aczkolwiek w bardziej wymagających sekwencjach (na przykład podczas walki) rozdzielczość spada do 972p.

Zaobserwowano duże problemy z wydajnością. Na podstawowym PS4 w zamkniętych pomieszczeniach gra działa w około 30 FPS, ale w trakcie jazdy samochodem po mieście liczba klatek na sekundę zniża się do około 22 FPS, a w niektórych momentach nawet do 15 FPS. Do tego dochodzą awarie, wyłączające produkcję.

Na PlayStation 4 Pro płynność jest nieco stabilniejsza, ale ponownie w otwartych przestrzeniach i podczas kierowania wozem spada poniżej 20 FPS.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze