Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty zabiera oszustom broń. Nowa kara dla cheaterów

Aktualizacja systemu Ricochet.

Activision opisało nowości, jakie wprowadziło do systemu Ricochet wraz ze zbliżającą się premierą Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz Warzone 2.0. Jedną z innowacji jest... zabieranie broni podejrzanym o oszukiwanie.

Podobne rozwiązania uprzykrzające życie cheaterom są już dwa: tarcza uniemożliwiająca zadawanie obrażeń uczciwym graczom (Damage Shield) oraz zapewniająca chwilową niewidzialność (Cloacking). Teraz do zestawu dołączyło właśnie rozbrajanie - Disarm.

„Jak sugeruje sama nazwa, gdy Ricochet wykryje cheaterów, po prosu zabiera im broń (łącznie z pięściami). Nie spodziewamy się, żeby gracze mieli się tym chwalić w sieci, ale widzieliśmy system w akcji i reakcje oszustów zawsze są zabawne” - czytamy w ogłoszeniu.

Najpierw cheaterów trzeba oczywiście wykryć. Z tym Activision radzi sobie różnie, choć zaprezentowany przez firmę wykres pokazuje, że w meczach z powyższymi rozwiązaniami gracze zazwyczaj składają mniej raportów - a więc całość wydaje się działać.

Zabawne „czynniki zapobiegawcze” to jedno, ale twórcy kontynuują także tradycyjne banowanie. Od ostatniej aktualizacji na ten temat - w kwietniu - wręczono podobno ponad 180 tysięcy kolejnych blokad kont w Warzone i Vanguard.

Co z Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz Warzone 2.0? „Czy napotkacie cheaterów? Niestety, pewnie tak, ale pracujemy bez wytchnienia, by szybciej i sprawniej usuwać ich z gry (siłą lub poprzez irytowanie) i pozwolić wam skupić się na dobrej zabawie” - dodaje Activision.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze